دنیای فناوری

نگاهی به مدل مفهمومی معماری ” سفینه فضای ” با قابلیت تولید انرژی

867

 

طرفدار معماری‌های پایدار، وینسنت کالبوت از ایده‌ی خود برای بازسازی  ساختمان مرکز گیاه شناسی بروکسل (که اسم آن برگرفته از باغ گیاه شناسی در اطراف این ساختمان است) خبر داد. این کانسپت شامل تبدیل این ساختمان بتونی ده هفتاد میلادی به ساختمانی با توان تولید انرژی و مزین به گیاهان سبز است که متناسب با نام آن خواهد بود.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

طرفداران صنعت معماری بی شک با سبک طراحی‌های کالبورت آشنا هستند؛ طراحی جدید کالبورت در عین مدرن و واقعی تر بودن نسبت به  کارهای قبلی به عنوان مثال ایده پاریس پایداراو ، همچنان از سبک کارهای پیشین الگو می‌پذیرد.

vincent-calebaut-bloom-29

کالبرت در نظر دارد که به جای ساختار بتونی ، از ۲۷۴ باغچه برای نمای زینتی این ساختمان مزین شده به بالغ بر ۱۰۰۰ گیاه برگزیده شده توسط گیاهشناسان ، استفاده کند. ساختمان بوسکو ورتیکال (جنگل عمودی) ایتالیا نمونه‌ای عملی شده از این طرح است.

تغدیه گیاهان این ساختمان به صورت قطره‌ای انجام خواهد شد. دو بار در سال نیاز به بررسی و در صورت نیاز تعمیر و تعویض خواهد بود و در این بین پنجره‌ و اتصالات دیگر نیاز به تعویض و مراقبت بیشتری خواهند داشت. کالبرت هم چنین اعتقاد دارد این تغییرات سبب تبدیل ۵۰ هزار تن از دی اکسید کربن موجود در هوا به صورت سالیانه و هم چنین بهبود وضعیت دمای درونی ساختمان خواهد شد.

vincent-calebaut-bloom-20

تغییر بزرگ دیگر ، استفاده از ساختاری به نام کریسالیس برای پشت بام است که از چوب و فولاد ساخته شده و می تواند به عنوان یک فضای خرده فروشی، مسکونی، تجاری و یا به عنوان محیطی چند منظوره استفاده شود.

تکنولوژی پایدار این پروژه شامل استفاده از یک پنل غول آسای سلول خورشیدی و ۴۲ توربین بادی با توان تولید ۳۴۰,۱۲۸ کیلو وات ساعت انرژی در سال است که روی سقف کریسالیس واقع شده‌است؛ بنابر گفته‌ی معمار،‌این مقدار برای برطرف کردن نیاز الکتریکی ساختمان کافی خواهد بود.

vincent-calebaut-bloom-13

این پروژه هم اکنون راه اندازی شده و در فاز طراحی قرار دارد. در ادامه تصاویر بیشتر از این پروژه را مشاهده می کنید

vincent-calebaut-bloom-2 vincent-calebaut-bloom-3 vincent-calebaut-bloom-5 vincent-calebaut-bloom-6-1 vincent-calebaut-bloom-7 vincent-calebaut-bloom-8 vincent-calebaut-bloom-9 vincent-calebaut-bloom-10 vincent-calebaut-bloom-12 vincent-calebaut-bloom-14 vincent-calebaut-bloom-21 vincent-calebaut-bloom-23 vincent-calebaut-bloom-18

منبع : NewAtlas

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.