دنیای فناوری

مقصد بعدی کاوشگر افق های نو تعیین شد

446

 

تیم افق‌های نو ناسا، مقصد بعدی این کاوشگر را مشخص کرده است. مقصد بعدی در کمربند کویپر است و ۲۰۱۴ MU69 نام دارد. فضاپیمای «افق‌های نو» در روز چهاردهم جولای از کنار پلوتو عبور کرد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018
با توجه به تمام شدن این ماموریت، ناسا جرم فضایی دیگری را به عنوان هدف بعدی افق‌های نو انتخاب کرده است. این جسم هم مثل پلوتو، در کمربند کویپر است. کمربند کویپر منطقه‌ای از اجرام یخی است که پیرامون منظومه‌ی شمسی گردش می‌کند.
هدف بعدی افق‌های نو ۲۰۱۴ MU69 نام گرفته است. این جرم بسیار از پلوتو کوچک‌تر است و اطراف خورشید گردش می‌کند. این جرم هم‌چنین حدود یک میلیارد و ششصد کیلومتر از سیاره‌ی کوتوله‌ی پلوتو فاصله دارد.
«الن استرن»، مدیر اصلی پروژه‌ی افق‌ های نو دلیل اصلی انتخاب ۲۰۱۴ MU69 را فاصله‌اش عنوان کرده است. او می‌گوید که برای بررسی اجرام دیگر کمربند کویپر، باید سوخت بیشتری را مصرف کنند. از سوی دیگر، با ذخیره‌ی بیشتر سوخت می‌توانند آن را در بخش‌های دیگر این فضاپیما مصرف کنند.
البته تیم افق‌های نو باید قبل از شروع ماموریت جدیدشان، تاییدیه‌ی رسمی ناسا را بگیرد. تیم افق‌های نو درخواست بودجه‌ی خود را به ناسا می‌فرستد. ناسا هم در سال ۲۰۱۶ به بررسی ماموریت جدید افق‌های نو خواهد پرداخت.
با تمام این اوصاف، تیم افق‌های نو از همین حالا باید آماده‌سازی‌های لازم را برای پرواز به سمت جرم جدیدشان انجام دهد. در اوایل آبان امسال، افق‌های نو را به سمت ۲۰۱۴ MU69 حرکت خواهند داد. اگر برنامه‌های ناسا به خوبی پیش رود، افق‌های نو در روز اول ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۰۱۴ MU69 خواهد رسید.
منبع: The Verge

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.