دنیای فناوری

کاوشگر افق های نو شروع به ارسال ده ها گیگابایت اطلاعات به زمین کرد

415

 

کاوشگر «افق‌های نو» در روز ۱۴ جولای از کنار سیاره‌ی پلوتو عبور کرد. این کاوشگر اطلاعات زیادی از این سیاره‌ی کوتوله جمع‌آوری کرد، اطلاعاتی که با توجه به فاصله‌ی ۵ میلیارد کیلومتری پلوتو از زمین، ارسال آن‌ها به زمین مدت زیادی طول می‌کشد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

ناسا هم دانلود اطلاعات را از همین حالا آغاز کرده است. اطلاعات چند ده گیگابایت است که دریافت کامل آن‌ها، یک سال طول می‌کشد. تا به امروز، عمده‌ی اطلاعاتی که از افق‌های نو به زمین ارسال می‌شد، اطلاعات کم حجمی درباره‌ی ذرات پرانرژی خورشیدی، بادهای خورشیدی و غبار میان‌سیاره‌ای بود.

>>هزینه ارسال کاوشگر New Horizen به پلوتو چقدر بوده است ؟

با این حال، ناسا از روز پنجم سپتامبر، دریافت اطلاعات از این کاوشگر را با سرعت بالایی آغاز کرده است؛ طوری که می‌خواهد دریافت عکس‌هایی با وضوح تصویر بسیار بالا را آغاز کند. سرعت پایین دریافت اطلاعت از افق‌های نو، به‌خاطر فاصله‌ی زیاد آن از زمین است. از مکان کنونی که افق‌های نو قرار دارد، سیگنال‌های رادیویی حدود ۴/۵ ساعت در راه هستند تا به زمین برسند.

13-22

با توجه به اینکه قدرت فرستنده‌‌ی افق‌های نو فقط ۱۲ وات است، در هر ثانیه فقط می‌توان بین ۱ تا ۴ کیلوبیت اطلاعات دریافت کرد.  «الن استرن»، مدیر پروژه‌ی افق‌های نو می‌گوید: «ما منتظر این عکس‌ها، طیف‌ها و اطلاعات دیگری بوده‌ایم که برای ما ریشه و نحوه‌ی تکامل پلوتو را نمایان می‌کنند. اطلاعاتی که دریافت می‌کنیم، عکس‌های با وضوح بالا، طیف‌ها و مهم‌ترین اطلاعات جوی را شامل می‌شوند.»

منبع : NASA

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.