دنیای فناوری

نوکیا تراشه نسل پنجمی ReefShark را با سرعت بالغ بر ۸۴ گیگابیت‌ بر ثانیه معرفی کرد

426

 

نوکیا با همکاری ۳۰ اپراتور از سراسر دنیا، قصد دارد با جدیدترین تراشه‌ی خود موسوم به ReefShark، نسل بعدی شبکه‌های موبایل را خلق کند. باید خاطرنشان کنیم که این تراشه بخشی از معماری اپراتور به‌شمار می‌رود؛ بنابراین در گوشی‌های هوشمند به‌کار گرفته نخواهد شد. تراشه‌ی ReefShark دستاورد بزرگی برای نوکیا محسوب می‌شود و به‌ لطف آن، اپراتورها قادر خواهند بود با صرف هزینه‌ی پایین‌، تجربه‌ی بسیار بهتری برای کاربران خود به‌ ارمغان آورند.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

بزرگ‌ترین پیشرفت صورت‌گرفته در تراشه‌ی ریف‌شارک، افزایش سه‌ برابری ظرفیت از ۲۸ گیگابیت‌ بر ثانیه در تراشه‌های فعلی نوکیا به مقدار فوق‌العاده بالای ۸۴ گیگابیت‌ بر ثانیه به‌ازای هر ماژول محسوب می‌شود. طبق آنچه در بیانیه‌ی مطبوعاتی نوکیا آمده، دلیل اصلی افزایش فاحش ظرفیت پذیرش در تراشه‌ی ریف‌شارک، بهره‌گیری از آنتن‌های MIMO (چند ورودی – چند خروجی) است؛ این آنتن‌ها نسبت به سخت‌افزار فعلی، ۵۰ درصد کوچک‌تر و ۶۴ درصد بهینه‌تر هستند.

تراشه‌ی جدید ریف‌شارک به‌صورت یک پلاگین به ماژول‌های بیس‌بند AirScale کنونی نوکیا متصل خواهد شد؛ این ماژول‌ها در حقیقت برای پشتیبانی از قابلیت ۵G تنها به ارتقاء نرم‌افزاری نیاز دارند. پس از آنکه تراشه‌ی جدید نوکیا به بیس‌بند‌های AirScale‌ متصل شد، هرکدام از این ماژول‌ها قادر به انتقال داده‌‌های موبایل با نرخ ۸۴ گیگابیت‌ بر ثانیه خواهد بود، ضمن اینکه با اتصال چندین ماژول، می‌توان به نرخ فوق‌العاده‌ی ۶ ترابیت‌ بر ثانیه نیز دست یافت که برای شهرهایی با تراکم جمعیت بالا، یک نیاز مبرم محسوب می‌شود.

این مجموعه به‌صورت کامل از متد Network Slicing نیز پشتیبانی می‌کند که به‌ لطف آن، اپراتورهای شبکه‌ی مجازی می‌توانند سخت‌افزار را به‌ اشتراک بگذارند. خاطرنشان می‌کنیم که تراشه‌ی ریف‌شارک از سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی به‌صورت انبوه روانه‌ی بازار خواهد شد.

منبع: NOKIA

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.