دنیای فناوری

انویدیا پردازنده‌ قدرتمند گرافیکی GTX 1080 Ti را رونمایی کرد

326

 

حالا که انویدیا پردازنده‌ی GTX Titan X را برای علاقمندان به پردازنده‌های بالارده با چیپ گرافیکی پاسکال معرفی کرده است، باید منتظر پردازنده‌ی دیگری برای مصرف کنندگان باشیم. این پردازنده‌ی جدید با نام GeForce GTX 1080 Ti معرفی خواهد شد و از لحاظ قدرت پردازشی بین دو پردازنده‌ی GTX Titan X و GTX 1080 قرار خواهد گرفت. با این حال ۱۰۸۰ Ti نیاز به قدرت ۲۵۰ واتی دارد که بیشتر از مقدار مورد نیاز برای GTX 1080 است.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

بنابر اطلاعات فاش شده، پردازنده‌ی جدید مبتنی بر طراحی هسته‌ی GP102 GPU انویدیا خواهد بود، از این طراحی در نسخه‌ی بروز شده‌ی GTX Titan X استفاده شده است. با این حال احتمالا GTX 1080 Ti از حافظه ویدیو GDDR5 بهره خواهد برد که روی GTX 1070 و GTX 1060 استفاده شده است. این حافظه‌ی نسبتا کند به معنای این است که ۱۰۸۰ Ti پهنای باند حافظه‌ی کندتری از Titan X خواهد داشت اما با این حال پهنای باند آن بیشتر از GTX 1080 خواهد بود.

>>نظر انودیا در مورد هوش مصنوعی و جواب به سوال آیا کاری هست که یک کامپیوتر نتواند انجام دهد ؟

انویدیا به تازگی نسخه ۳ گیگابایتی از GTX 1060 را با قیمت ۲۰۰ دلار معرفی کرده است تا با پردازنده‌ی Radeon RX 480 ای ام دی رقابت کند. در اوایل ماه جولای نیز نسخه‌ی ۶ گیگابایتی این پردازنده‌ نیز با قیمت ۲۵۰ دلار معرفی شد. GTX 1080  اواخر ماه مه با قیمت ۶۰۰ دلار عرضه و GTX 1070 نیز با قیمت ۳۷۹ دلار از ماه ژوئن وارد بازار شد.

>> انودیا در حال کار بر روی قدرتمندترین چیپ گرافیکی خود با فناوری ۱۶ نانومتری می باشد

از بین این پردازنده‌ها، GTX 100 با داشتن ۱۲۸۰ هسته‌ی CUDA کندترین بوده و سرعت کلاک پایه‌ی آن نیز ۱٫۵۰۶ مگاهرتز است که می‌تواند تا ۱٫۷۰۸ مگاهرتز افزایش پیدا کند. GTX 1070 مقداری قوی‌تر از ۱۰۶۰ بوده و ۱٫۹۲۰ هسته‌ی CUDA دارد که سرعت کلاک آن ۱٫۵۰۶ و ۱٫۶۸۳ مگاهرتز است. GTX 1080 قدرتمندترین این سه بوده و دارای ۲٫۵۶۰ هسته با سرعت کلاک ۱٫۶۰۷ و ۱٫۷۳۳ مگاهرتز است. اما نسخه‌ی Ti دارای ۳٫۳۲۸ هسته‌ی CUDA خواهد بود که سرعت کلاک بین ۱٫۵۰۳ و ۱٫۶۲۳ مگاهرتز دارد.

در جدول زیر می‌توانید مشخصات احتمالی Ti را با دیگر پردازنده‌های انویدیا مقایسه کنید:

ghgfjgj

منبع : Digital trends

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.