دنیای فناوری

بررسی اجمالی خودروی لوکس لکسوس LC

587

 

معرفی کوپه عملکرد گرایی جدید لکسوس LC، نشان دهنده آن است که لکسوس به خوبی بر لزوم به روز رسانی مدل های خود با طراحی و عملکرد هیجان انگیز واقف است.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

در عرض تنها ۲۷ سال، لکسوس تاثیر بسزایی بر بازار خودروهای لوکس جهان داشته است. مهندسی ممتاز لکسوس چندین نسل از موتورها و جعبه دنده های کاربردی و قدرتمند را خلق کرده است. این در حالی است که فن آوری های هیبریدی پیشگام آن، بازدهی موتور را به سطوح بالاتری ارتقا داده است. طرح های بدیع و رویکرد معاصر به تجمل براساس سنت های ساخت این نوع خودروها، آن را به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان خودرو لوکس در سطح جهانی تبدیل کرده است. جالب است بدانید آکیوتویودا شخصا بر تغییرات مدلهای اخیر لکسوس نظارت داشته.

کوپه لکسوس LC، این تحول را به سطح دیگری می برد. در این مدل شاهد یک طراحی با تاثیر بصری بسیار بالا هستیم. علاوه بر این، LC از مهندسی و فناوری سطح بالایی برخوردار است که از پایه برای آن توسعه یافته است.

در طراحی خارجی، با وجود تفاوت بسیار نسبت به مدل های دیگر لکسوس، عناصر کلیدی این برند حفظ شده اند. در مقایسه با مفهومی LC که LC-FC  نام داشت، قسمت عقب دست خوش تغییرات بیش تری شده است. چراغ های جلو آن از ویژگی های منحصر به فرد این مدل به حساب می آیند. زبان طراحی خارجی لکسوس در درون کابین هم حس می شود. در صورت انتخاب رنگ زرد برای بدنه، رنگ خردلی مانندی برای چرم مرغوب داخل کابین به کار گرفته خواهد شد. برای رنگ مشکی و زرشکی در نظر گرفته شده است.
روکش های چرم همراه با تریم در داخل لکسوس فضایی لوکس و در عین حال اسپرت به وجود آورده است.

مدل LC500h دارای سیستم هیبریدی چندمرحله ای (Multi Stage Hybrid System) جدید لکسوس است. این سیستم عملکردی عالی را در همه دور موتورها تضمین می کند. همچنین، پاسخگویی موتور را بالا می برد. در مجموع، عملکرد پویاتر و لذت رانندگی بیش تری برای مالکان خودرو جدید به ارمغان می آورد. در عین حال، آرامیش و بازدهی ای را که از خودروهای لکسوس سراغ داریم، حفظ می کند.

قلب تپنده مدل دیگر که LC500 است را یک موتور ۵ لیتری تنفس طبیعی V8 تشکیل میدهد. این موتور ارتقا یافته قادر به تولید ۴۷۱ اسب بخار قدرت و ۵۴۰ نیون متر گشتاور است. هم چنین، به یک جعبه دنده ۱۰ دنده اتوماتیک جدید با تعویض مستقیم (دایرکت شیفت) متصل شده است. لکسوس مدعی است این جعبه دنده جدید از جعبه دنده ۸ دنده قبلی سبک تر است. با این اوصاف، شتاب گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت این مدل، کم تر از ۴٫۵ ثانیه طول می کشد.

به لطف لاستیک های ران فلت (run-flat) میشلن و چرخ های عقب فرمان پذیر، لکسوس LC500 هندلینگ رضایت بخشی ارائه می کند. فرمان پذیری در هر ۲ مدل بسیار عالی است و به راننده آسودگی خاطر می بخشد. ناگفته نماند که هندلینگ LC500h به دلیل وزن  بیتر ناشی از سیستم هیبریدی و توزیع وزن مناسب با انتقال باتری به قسمت بار و عقب کشیدن ۵۰ میلی متری موتور، بهتر از نمونه ۸ سیلندر است. با این وجود LC500 چابک تر است و تعویض دنده بهتری دارد.

قیمت مدل LC، از ۹۰ تا ۱۰۰ هزار دلار اعلام شده است.

لکسوس (2) لکسوس (3) لکسوس (4) لکسوس (5) لکسوس (6) لکسوس (7) لکسوس (8)

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.