دنیای فناوری

بررسی اجمالی به پورشه ۷۱۸ GTS مدل ۲۰۱۸

453

 

پورشه اخیرا فعالیت تازه‌ای آغاز کرده است و با انتشار ویدئوهای متعدد، ابهامات و سؤالات علاقه‌مندان خود را برطرف می‌کند. پیش از این پورشه ویدئوهایی در مورد سیستم انتقال قدرت دوکلاچه یا PDK، استدلال‌هایی برای تصمیم‌گیری در مورد تغییر از پورشه ۹۰۱ به ۹۱۱ و توضیحاتی در مورد پسوند GTS خودرو های تولیدی این شرکت منتشر کرده است. حالا پس از گذشت چند روز، پورشه نگاهی نزدیک به آخرین عضو خانواده‌ی GTS دارد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

porsche (2)

این دو عضو جدید که هر دو با عنوان پورشه ۷۱۸ شناخته می‌شوند، در حقیقت از سری خودروهای اسپرت و نسبتا ارزان‌قیمت پورشه به شمار می‌روند. پورشه ۷۱۸ باکستر GTS و پورشه ۷۱۸ کایمن GTS مدل ۲۰۱۸ که با ورود به خانواده خودروهای اسپرت قصد دارند تحرک بیش‌تری به روند پویای چند سال اخیر خودروساز اشتوتگارت بدهند. 

porsche (3)porsche (4)

porsche (7) porsche (6) porsche (5)این جفت پورشه چند ماه پیش در نمایشگاه خودروی ۲۰۱۷ لس‌آنجلس شاهد اولین نمایش جهانی خود بودند؛ در نسخه‌های قبلی این خودروها از پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۴ لیتری با تنفس طبیعی استفاده می‌شد؛ درحالی‌که مدل ۲۰۱۸ به‌جای آن از پیشرانه چهار سیلندر تخت ۲.۵ لیتری توربوشارژ بهره می‌برد. قدرت پیشرانه جدید به ۳۶۵ اسب بخار افزایش یافته که در مقایسه با پیشرانه باکستر GTS‌ سابق، ۳۵ اسب بخار و نسبت به نسل قبلی کایمن ۲۵ اسب بخار بیش‌تر است. 

porsche (8) porsche (12) porsche (11) porsche (10) porsche (9)

در مدل‌های جدید که از جعبه‌دنده‌ی دستی جدید استفاده کنند، گشتاور پیشرانه به ۴۲۰ نیوتن‌متر افزایش پیدا می‌کند؛ درحالی‌که استفاده از جعبه‌دنده‌ی دوکلاچه PDK باعث افزایش گشتاور به ۴۳۰ نیوتن‌متر خواهد شد. در مدل‌ باکستر و کایمن GTS گشتاور پیشرانه به ترتیب ۳۷۰ و ۳۸۰ نیوتن‌متر است که به لطف استفاده از توربوشارژ این مقادیر افزایش قابل توجهی دارند. همچنین به‌کارگیری پیشرانه جدید، زمان رسیدن خودروی ۷۱۸ از صفر به ۱۰۰ کیلومتر را به ۴.۱ ثانیه می‌رساند و بیشینه سرعت به ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. البته تغییرات دیگری نیز در پیشرانه صورت گرفته است که تغییر سیستم ورودی و بهینه‌سازی توربوشارژ از جمله این اقدامات است.

مدل جدید پورشه GTS پرچم‌دار خانواده ۷۱۸ خواهد بود؛ اما دیر یا زود همه چیز تغییر خواهد کرد و پورشه از مدل جدیدی با نام کایمن GT4 رونمایی خواهد کرد. شایع شده که پیشرانه این مدل جدید قادر است بدون کمک گرفتن از توربوشارژ یا سیستم‌های کمکی دیگر، به حداقل ۴۰۰ اسب بخار دست یابد. طبق این شایعات، قرار است اولین بار در نمایشگاه خودروی ژنو در ماه مارس از این مدل جدید رونمایی شود. البته کسانی که خودروهای روباز را ترجیح می‌دهند، می‌توانند صبر کنند؛ چون برنامه‌هایی برای پورشه باکستر اسپایدر ۷۱۸ نیز وجود دارد.

طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است تا ماه مارس خودروی اسپرت پورشه GTS 718 به نمایندگی‌های فروش در ایالات متحده تحویل شود و قیمت آن ۷۹,۸۰۰ دلار برای کایمن و ۸۱,۹۰۰ دلار برای باکستر تعیین شده است. برای این‌که مقایسه بهتری نسبت به این قیمت‌ها داشته باشید، خوب است بدانید قیمت پایه پورشه ۹۱۱ کاررا از ۹۱,۱۰۰ دلار شروع می‌شود.

منبع: MOTOR1

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.