دنیای فناوری

پرتاب موشک قدرتمند اسپیس ایکس به فضا

736

 

شرکت اسپیس ایکس اعلام کرد که موشک بسیار بزرگ «فالکون هوی» را در بهار سال ۲۰۱۶ به فضا پرتاب می‌کند«فالکون هوی» (Falcon Heavy) قدرتمندترین موشک جهان و دومین موشک قدرتمند تاریخ فضانوردی است.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

پس از تاخیرهای بسیار، قرار است که بهار سال ۲۰۱۶ به فضا پرتاب شود.«لی روزن» (Lee Rosen) معاون اجرایی «اسپیس ایکس» (SpaceX) این خبر را اعلام کرد. او گفت که روز پرتاب این موشک یک روز شگفت‌انگیز خواهد بود.

این شرکت قصد دارد فالکون هوی را در اواخر فروردین ماه سال دیگر پرتاب کند.تا کنون خبرهای زیادی درباره پرتاپ این راکت منتشر شده بود، اما هر بار شرکت اسپیس ایکس پرتاب آن را به تاخیر می‌انداخت. این موشک، قدرمندترین موشک‌ قابل کنترل دنیاست و می‌تواند باری به وزن ۵۳ تن را به مدار زمین ببرد.

قوی‌تر از این موشک، فقط موشک ساترن ۵ بود، که در دهه‌ی ۶۰ و ۷۰ میلادی برای ماموریت‌های آپولو در سفر انسان به ماه استفاده شد. شرکت اسپیس ایکس در سال ۲۰۱۳ قول داده بود که این راکت را پرتاب کند.

فضاپیما

پرتاب این راکت تا امسال به تاخیر افتاده بود. در ضمن پس از ماموریت ناموفق موشک «فالکون ۹» پرتاب فالکون هوی در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. موشک فالکون هوی از ترکیب سه راکت فالکون ۹ بوجود آمده است.

شرکت اسپیس ایکس اعلام کرده که قصد دارد بعد از پرتاب این موشک، راکت‌های بوستر مرحله‌ی یک آن را بازیابی کند. اولین پرتاب این شرکت در بهار خواهد بود و اگر این پرتاب موفق باشد، پرتاب دوم در شهریور ماه انجام می‌شود. نیروی هوایی ارتش آمریکا قصد دارد ۳۷ ماهواره را به وسیله آن در مدار زمین قرار دهد.

 
منبع: The Verge

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.