دنیای فناوری

پروژه Case Brutale ، ساختمان ۲٫۵ میلیون دلاری در بیروت

973

 

شاید کمتر کسی جرات کند لبه پرتگاه را برای زندگی انتخاب کند اما پروژه ۲٫۵ میلیون دلاری Case Brutale که در کوه های فقرا (faqra) مشرف به شهر بیروت پایتخت لبنان احداث خواهد شد، ممکن است نظر شما را تغییر دهد. کازابروتاله را معماران یونانی و هلندی شکرت شرکت ( OPA پلتفرم معماری آزاد) طراحی کرده اند.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

این پروژه ابتدا قرار بود در یونان احداث شود اما الکس دمیرجیا مدیر اجرایی شرکت Demco که این پروژه را سفارش داده بود تصمیم گرفت آن را با تغییراتی در بیروت بسازد. کازابروتاله در ارتفاع ۱۶۰۰ متری کوه های فقرا مشرف به شهر بیروت احداث می شود و بر خلاف تصاویر کامپیوتری (که منطقه اولیه را در یونان نشان می دهد) نمای رو به دریا نخواهد داشت.

Case Brutale (2)

کازابروتاله (به معنی قصر خشن) ۲۷۰ متر مربع فضای داخلی دارد و با ورقه های ضخیم بتن که حتی در داخل ساختمان هم نیمه کاره رها شده اند، پوشیده می شود. برای تلطیف فضای سرد بتنی در برخی نقاط از تیزهای چوبی قدیمی نیز استفاده شده است. طبقه فوقانی را استخری با دیواره های شیشه ای تقویت شده فرا گرفته که نقش سقف را نیز ایفا می کند و نمای جلو نیز تمام شیشه است.

Case Brutale (3)

فضای داخلی شامل چهار اتاق خواب، چهار سرویس بهداشتی و حمام، لانژ، فضای غذاخوری و آشپزخانه است. برای ورود به خانه دو مسیر تعبیه شده، یکی راه پله بتنی نسبتا طولانی و دیگری بالابری که از پارکینگ بزرگ زیرزمینی به بالا راه می یابد. این پروژه روزهای نخست خود را می گذراند و از نظر مهندسی بسیار چالش بر انگیز است.

Case Brutale (5) Case Brutale (6)

یکپارچگی سازه و به خصوص مقاوم سازی استخر شیشه ای در برابر زمین لرزه های احتمالی از مهم ترین مسائلی است که باید منتظر ماند و دید مهندسان OPA برای حل آنها چه چاره ای می اندیشند. کازابروتاله قرار است یک سال دیگر به بهره برداری برسد.

Case Brutale (12) Case Brutale (13) Case Brutale (11) Case Brutale (9) Case Brutale (8) Case Brutale (7) Case Brutale (4)

منبع : designboom

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.