دنیای فناوری

ثبت نام کنید: ارسال نام تان برای فرستاده شدن به مریخ

1,181

 

ناسا از علاقه‌مندان درخواست کرده است تا نام خودشان را برای فرستاده شدن به مریخ ارسال کنند. نام‌های ارسال شده، در قالب یک میکروچیپ به مریخ فرستاده خواهد شد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

احتمالا مشغول تمرین برای فضانورد شدن نبوده‌اید و در فهرست ۱۰۰ نفری که می‌خواهند توسط ماموریت Mars One به مریخ بروند قرار ندارید. با این حال، هنوز هم یک راه برای رفتن به این سیاره‌ی سرخ وجود دارد.

حداقل این برنامه‌ای است که ناسا به راه انداخته. ناسا گفته است که می‌توانید به‌صورت معنوی در مریخ حضور داشته باشید. اداره‌ی ملی هوانوردی و فضایی» یا همان ناسا گفته است که می‌خواهد به افراد این امکان را بدهد تا در قالب یک میکروچیپ سیلیکونی به ماه بروند.

فضاپیمای InSight قرار است در فروردین سال آینده به مریخ برود و کسانی که در وب‌سایت ناسا ثبت نام کنند، می‌توانند نام خودشان را در یک میکروچیپ که قرار است با این فضاپیما به مریخ برود قرار دهند.

فضاپیمای InSight یک دریل زمینی است که می‌خواهد سطح مریخ را برای اولین بار حفاری کند. ماموریت InSight جمع‌آوری اطلاعاتی درباره‌ی داخل سیاره‌ی مریخ است.

دومین بار است که ناسا امکان فرستادن نام‌های افراد مشتاق را برای‌شان فراهم کرده است. ناسا چنین برنامه‌ای را هم برای ماموریت Orion که در سال ۲۰۱۴ انجام شده بود به راه انداخت. بیش از ۱٫۳۸ میلیون نفر برای اینکه نام‌شان به فضا فرستاده شود ثبت نام کرده بودند.

فضاپیمای InSight در مارس ۲۰۱۶ روی مریخ فرود خواهد آمد. ماموریت این فضاپیما هم در تاریخ ۲۸ سپتامبر سال آینده شروع خواهد شد.

می‌توانید از لینک زیر ثبت نام کنید: 
 
http://mars.nasa.gov/participate/send-your-name/insight
 
منبع: Cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.