دنیای فناوری

سامسونگ از یک روتر خانگی ۵G رونمایی کرد

698

 

ما از پیش می‌دانستیم که شرکت سامسونگ قرار است در جریان کنفرانس خود که هم‌زمان با کنگره‌ی جهانی موبایل ۲۰۱۷ برگزار می‌شود، از یک یا دو تبلت رونمایی کند اما در کمال تعجب باید اذعان کنیم که این شرکت  غافلگیری‌های دیگری هم در آستین خود داشت. سازنده‌ی دستگاه‌های گلکسی خبر از توسعه و عرضه‌ی تعداد انگشت شماری از فناوری‌های مبتنی‌ بر ۵G از جمله یک روتر خانگی ۵G داد. این شرکت همچنین توضیحاتی درباره‌ی زیرساختی بودن فناوری شبکه‌ی ۵G هم به حضار ارائه داد. 

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

شرکت سامسونگ اطلاعات بیشتری در مورد این فناوری در اختیار حاضران قرار نداد. تنها چیزی که از آن اطلاع داریم، این است که روتر خانگی یادشده دارای قابلیت انتقال اطلاعات با سرعت ۱ گیگابیت بر ثانیه است که معادل ۱۲۵ مگابایت بر ثانیه می‌شود. معمولا هنگام بحث در مورد نرخ انتقال اطلاعات در شبکه‌ی ۵G به این عدد اشاره می‌شود.

فناوری 5G سامسونگ روتر فایو جی (2)محصولات ۵G این کمپانی در حال حاضر در مرحله‌ی آزمایشی پیش از تجاری‌سازی در کشورهای کره‌ی جنوبی، ژاپن و ایالات متحده به سر می‌برند که طبق اظهارات سخن‌گوی سامسونگ، گامی نهایی به سوی پذیرش ورود به صنعت ۵G است. آزمایشات دستگاه‌های مبتنی‌ بر فناوری ۵G سامسونگ از امسال آغاز می‌شود. این شرکت درباره‌ی زمان دقیق تجاری‌سازی این محصولات محافظه‌کارانه عمل کرد و اطلاعات بیش‌تری در مورد آن ارائه نکرد. با توجه به میزان گستردگی تعهدی که در نهایت به سرانجام خواهد رسید، این رفتار محافظه‌کارانه کاملا قابل درک است.

شرکت سامسونگ اظهار داشت که این روتر باید همراه با یکی از رادیوهای ۵G که امشب معرفی کرد، در جلوی پنجره قرار بگیرد. سامسونگ به منظور توسعه‌ی شبکه‌ی ۵G همکاری نزدیکی با شرکت ورایزون (Verizon) دارد و با همراهی یک نماینده از شرکت winkingly امیدوار است که در همین موقع از سال آینده‌ی میلادی بتواند از گوشی هوشمندی با فناوری ۵G رونمایی کند.

منبع : The Verge

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.