دنیای فناوری

سامسونگ نسل جدید از کنترلر Gear VR را رونمایی کرد

461

 

مراسم Unpacked سامسونگ برای معرفی گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس در حال برگزاری است. سامسونگ در جریان این رویداد از نسخه‌ی به‌روز شده‌ی کنترلر Gear VR نیز رونمایی کرد. آکیولس علاوه بر اضافه کردن دستگاه‌های جدید، چندین بروزرسانی مهم نیز برای نسخه‌ی موبایل Oculus Home در نظر گرفته است. این اپلیکیشن تجربه‌ی نرم‌افزاری هدست گیر وی‌آر سامسونگ را فراهم می‌کند.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

به گفته‌ی کارشناسان سایت مشبل، در اولین نگاه می‌توانید چینش جدید منوی ورودی را مشاهده کنید که حالا با نام Oculus Explore شناخته می‌شود و فرایند جستجوی اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی جدید را در Oculus Home نشان می‌دهد.

>> سامسونگ از گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس رونمایی کرد

بعد از کمی کار کردن با آکیولس اکسپلور، متوجه می‌شوید که تمام محیط صفحه خانگی از نظر رزولوشن نسبت به قبل تیزتر و شار‌پ‌تر شده است. مکس کوهن، نایب رئیس بخش موبایل آکیولس اعلام کرده است برخی از کدهای Back End، نه‌تنها باعث بهبود وضوح نمایش شده است، بلکه میزان مصرف انرژی را کاهش داده و باتری دستگاه کاربران هنگام کار با محیط آکیولس هوم، تا ۳۰ درصد شارژ کمتری مصرف می‌کند.

کنترلر Gear VR‌ (5)

یکی دیگر از مهم‌ترین بروزرسانی‌های صورت گرفته در محیط نسخه موبایل آکیولس، مرورگر آکیولس است که به شما کمک می‌کند با استفاده از یک کیبورد مجازی یا رابط یک مرورگر سنتی، بتوانید به وب‌گردی در محیط واقعیت مجازی بپردازید.

این بروزرسانی از آن جهت اهمیت ویژه‌ای دارد که کاربران هدست گیر وی‌آر به کار طولانی‌مدت با آکیولس هوم تشویق می‌کند و باعث می‌شود وقتی دنبال مطلبی در وب هستند یا کار ساده‌ای چون جستجو در گوگل انجام می‌دهند، هدست خود را کنار نگذارند.

کنترلر Gear VR‌ (4)

اما یکی از جذاب‌ترین بروزرسانی‌های صورت گرفته را باید Oculus Avatar Editor بدانیم که به کمک این ابزار قدرتمند می‌توانید همان قدرت سفارشی‌سازی آواتار موجود در آکیولس ریفت را در اختیار کاربران هدست واقعیت مجازی گیر وی‌آر سامسونگ قرار دهید. همان فضای سفارشی‌سازی ادیتور آواتار موجود در آکیولس ریفت در نسخه‌ی به‌روز شده‌ی گیر وی‌آر دیده می‌شود و می‌توانید از طیف وسیعی از رنگ‌ها، جنسیت، پوشاک و سفارشی‌سازی‌ حالات صورت لذت ببرید.

>>نگاه نزدیک ویدئویی به دو گوشی GALAXY S8 و GALAXY S8 PLUS سامسونگ

کلیه این بروزرسانی‌های جدید با کنترلر جدید Gear VR کار می‌کنند و ما را کمی به تجربه‌ای میان گیر وی‌آر و آکیولس ریفت نزدیک می‌سازند.

کنترلر Gear VR‌ (3)

با اینکه کنترلر گیر وی‌آر مدتی پس از معرفی رابط کاربری واقعیت مجازی گوگل برای کنترلر هدست دی‌دریم گوگل معرفی شده است؛ کنترلر گیر وی‌آر طراحی بهتری دارد و واکنش‌های آن سریعتر است.

کنترلر Gear VR‌ (2)

فاز جدید آکیولس هوم در هدست گیر وی‌آر سامسونگ نه‌تنها یک بروزرسانی از یک قابلیت قدرتمند برای فراگیر کردن واقعیت مجازی در گوشی‌های موبایل است، بلکه در مجموع تجربه‌ای جذاب است که استفاده‌ی طولانی مدت از واقعیت مجازی موبایل را ساده‌تر می‌کند.

منبع : Mashable

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.