دنیای فناوری

درز رندرهای منتسب به نوکیا ۹ با دوربین دوگانه

243

 

هفته‌ی گذشته رندرهایی از یک گوشی جدید توسط سازندگان مستقل لوازم جانبی منتشر شد که گفته می‌شود متعلق به پرچم‌دار آتی نوکیا هستند که با نام نوکیا ۹ شناخته می‌شود. این تصاور مؤکد شایعاتی هستند که پیش‌تر منتشر شده بود؛ طبق این شایعات، نوکیا ۹ را نباید نمونه‌ی تکامل‌یافته‌ی نوکیا ۸ به شمار آورد، بلکه این گوشی شروع‌کننده‌ی مجموعه‌ای کاملا جدید از محصولات رده‌بالای نوکیا است.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

در قسمت جلوی گوشی نمایشگری قرار دارد که به نظر می‌رسد دارای نسبت تصویر ۱۸ به ۹ است؛ در لبه‌های این نمایشگر شاهد انحنایی جزئی هستیم که بی‌شباهت به نمایشگرهای اینفینیتی موجود در گلکسی اس ۸ و نوت ۸ سامسونگ نیست. به‌ نظر می‌رسد حاشیه‌ی بالا و پایین نمایشگر نوکیا ۹ بزرگ‌تر از چیزی است که در پرچم‌داران سامسونگ دیده می‌شود؛ اما در مجموع نمای جلوی گوشی شبیه به آخرین پرچم‌داران این غول کره‌ای است.

دوربین دوگانه‌ی نوکیا ۹ با آرایش عمودی در میانه‌ی قاب پشتی گوشی جا خوش کرده است و فلش دوگانه سمت راست دوربین قرار دارد. در تصاویر منتشرشده، روی قاب‌های طراحی‌شده برای این گوشی، شکاف دایره‌ای شکل کوچکی نیز در سمت چپ دوربین قرار دارد؛ اما مشخص نیست که این شکاف مربوط به حسگر ضربان قلب است یا حسگر دیگری در آن جای می‌گیرد. حسگر اثر انگشت دایره‌‌ای شکل نوکیا ۹ در پشت گوشی و زیر دوربین دوگانه جای گرفته است.

هرچند در گوشی‌های سال گذشته‌ی نوکیا سنسور اثر انگشت با کلید فیزیکی هوم یکپارچه شده بود؛ اما امسال فنلاندی‌ها رویه‌ی متفاوتی پیش گرفته‌اند و سنسور اثر انگشت را به قاب پشتی گوشی منتقل کرده‌اند. لازم به ذکر است که در نوکیا ۶ (مدل ۲۰۱۸) نیز سنسور اثر انگشت در قسمت پشت گوشی قرار دارد. همچنین، شایان توجه است که بر اساس این رندرها، قسمت جلوی نوکیا ۹ فاقد هرگونه کلید مستقل فیزیکی یا لمسی است.

نوکیا ۹ (2)

شرکت فنلاندی HMD که تولید گوشی‌های هوشمند با برند نوکیا را بر عهده دارد، پیش از این تأیید کرده بود که در کنگره‌ی جهانی موبایل سال جاری در شهر بارسلون اسپانیا شرکت می‌کند؛ یکی از مقامات اجرایی این شرکت نیز اظهار داشت که مشتریان باید منتظر یک محصول «فوق‌العاده» از این شرکت در جریان کنگره‌ی جهانی موبایل باشند که اواخر فوریه برگزار خواهد شد. هرچند نوکیا ۹ ستاره‌ی احتمالی فنلاندی‌ها در کنفرانس جهانی موبایل خواهد بود؛ اما احتمالا این شرکت از این موقعیت برای اعلام خبر عرضه‌ی نوکیا ۶ (مدل ۲۰۱۸) و نوکیا ۷ در کشورهای غربی نیز استفاده خواهد کرد.

منبع: ANDROIDHEADLINES

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.