دنیای فناوری

درز طرح‌‌های شماتیک از گوشی آیفون ۶.۱ و ۶.۵ اینچی

604

 

اپل برای اینکه بتواند نفوذ بیشتری در بازار داشته باشد و کاربران بیشتری را از نسل‌های قبلی آیفون به نسل جدید هدایت کند، در سال‌ ۲۰۱۸ از ۳ آیفون در سه رده رونمایی خواهد کرد. برای بسیاری از افراد که کاربر سری پلاس در آیفون‌های گذشته هستند، نیاز به داشتن دستگاهی بزرگ‌تر حتی با حاشیه کم صفحه‌نمایش در آیفون ۱۰ احساس می‌شود؛ از این‌رو اپل قصد دارد نسخه پلاس با صفحه‌نمایش ۶.۵ اینچی از نوع OLED را به‌عنوان برادر بزرگ‌تر آیفون ۱۰ در سال جاری معرفی کند. تراشه آیفون ۱۰ جدید به همراه نسخه پلاس از لیتوگرافی ۷ نانومتری استفاده خواهند کرد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

شایعه‌های منتشرشده، استفاده از سه دوربین برای نسخه پلاس را حتمی می‌دانند؛ اما با توجه به تصویر شماتیک فاش‌شده، این احتمال بسیار کم خواهد بود و به نظر نمی‌رسد اپل بخواهد از نمونه‌هایی چون پی ۲۰ پرو پیروی کند. بااین‌حال این را می‌دانیم که اگر نسخه پلاس به‌صورت رسمی معرفی شود، جدای از اندازه صفحه‌نمایش، تغییری در دوربین خواهد داشت؛ چراکه همیشه اپل، نسخه پلاس را با چند قابلیت بیشتر معرفی کرده است.

آیفون (2)

در قسمتی دیگر، اپل باید دستگاهی باقیمت پایین‌تر معرفی کند تا بتواند کاربران نسل‌های گذشته را بسیار راحت‌تر برای این نسل راضی کند. البته سیاست اپل هیچ‌گاه معرفی آیفون میان‌رده نبوده است؛ اما در برهه‌ای از زمان، آیفون ۵ سی معرفی شد تا ضمن ایجاد یک دستگاه ارزان‌قیمت‌تر، باعث شود کاربران اکوسیستم‌های دیگر چون اندروید، با قیمتی بسیار مناسب، فرصت استفاده از اکوسیستم اپل را داشته باشند. به‌هرحال با توجه به تصویر شماتیک دوم، احتمال دارد آیفون ۶.۱ اینچی با صفحه‌نمایش از نوع LCD متولد شود.

آیفون (3)

به نظر نمی‌رسد این مدل آیفون از فناوری تاچ سه‌بعدی پشتیبانی کند؛ البتع با توجه به iOS 12، قسمتی از عملکرد تاچ سه‌بعدی بدون نیاز به این فناوری، کارایی خواهد داشت. با توجه به تصویر شماتیک، فناوری دوربین دوگانه به کار گرفته نمی‌شود و ازلحاظ کلی، نشان‌گر آیفون اقتصادی خواهد بود.

هنوز تصویر یا مشخصاتی از آیفون اصلی منتشر نشده است؛ اما وجود صفحه‌نمایش ۵.۸ اینچی OLED، بریدگی در بالای صفحه‌نمایش و فیس آی‌دی حتمی خواهد بود. شما چه انتظاری از آیفون‌های آینده دارید؟

منبع: PHONEARENA

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.