دنیای فناوری

نقد و بررسی بازی Shadow of the Beast + تریلر بازی

161

 

Shadow of the Beast یک بازی طولانی نیست و تمام کردن آن برای بار اول بین ۳ تا ۴ ساعت به طول خواهد انجامید، که البته با استاد شدن در بازی این زمان کاهش می یابد. از آنجا که این بازی اکشن محسوب می شود، معماها و پازه هایی که پیش روی شما قرار می دهد چندان چالش برانگیز نیستند، ولی می توانند تازه کارها را چند دقیقه سرگرم کنند.

قیمت لپ تاپ ایسوس آموزش برنامه نویسی قیمت گلکسی نوت ۸

تیم سازنده در ساخت یک بازی که در دنیای امروز بتوان به آن اشاره کرد موفق عمل کرده، ولی نه به این معنی که کار خود را کاملا درست به سرانجام رسانده و سر و صدا به پا کرده باشد.

هر قدر گرافیک و موارد بصری بازی ممتاز و زیباست، گیم پلی و سیستم های آن با مشکلات ریز و درشتی دست و پنجه نرم می کند، ولی روی هم رفته Shadow of the Beast ارزش قیمتی که برای آن طلب شده را دارد و به عنوان یک بازی متوسط می توان از تجربه آن درس آموخت.

>>  PS4 PRO در برابر XBOX ONE S همه چیز در مورد آخرین به روز رسانی کنسول های بازی مطرح بازار

Shadow of the Beast مجموعه ای است که اولین بار سال ۱۹۸۹ و روی رایانه های آمیگا به دنیا معرفی شد، دو دنباله برای آن ساخته شد و پورت های مختلفی از بازی صورت گرفت که از معروف ترین آن ها می توان به نسخه های Atari Lynx و Sega Genesis اشاره کرد. بعد از آن تقریبا دو دهه، هیچ خبری از این مجموعه نبود تا این که اخیرا نسخه بازسازی شده آن برای کنسول PS4 منتشر شد.

3066971-0004

بازی اصلی همچون بسیاری از بازی های هم عصرش دوربین سایداسکرول دو بعدی داشته و با این که گیم پلی آن مجزا از فرمول استاندارد بازی های اکشن ماجرایی آن زمان نبوده، ولی موسیقی، کارگردانی هنری و طراحی موجودات، از عواملی بود که موجب یکتایی و تاثیر گذار شدن بازی شدند.

مانند بازی اصلی، نسخه جدید نیز سایداسکرول است و از کلیت همان گیم پلی قبلی تبعیت می کند، ولی متاسفانه سیستم مبارزات بازی بسیار پیچیده تر از نسخه اصلی است، علاوه بر حرکات استانداردی مثل گیج کردن، کشتن، پرتاب کردن، دفاع گرفتن و دفع کردن حمله، دو حرکت اضافه نیز در مبارزات بازی دیده می شود که با نگه داشتن یکی از دکمه های ماشه ای کنترلر و فشار دادن دکمه ای دیگر فعال می شوند.

shadow-of-the-beast

یکی از این حرکت ها باعث بازگردانی سلامت کاراکتر می شود و دیگر امتیاز های حاصل از کشتن دشمنان را افزایش می دهد. یاد گرفتن این که کدام مجموعه از حرکات مبارزه برای مقابله با دشمنانی خاص یا در موقعیتی ویژه مناسب است، لایه ای از استراتژی به سیستم مبارزات بازی اضافه می کند.

سرعت بعضی از حملات باعث می شود ضریب امتیاز خود را از دست بدهید، این قضیه به خصوص وقتی اتفاق می افتد که مثلا انیمیشن مردن دشمن پیش رو در حال اجرا شدن است و در همین لحظه، دشمن دیگری از پشت سر حمله می کند.

3067027-0005

منحنی آموزش بازی نیز شیب تندی دارد، ولی از آنجا که کاراکتر این قابلیت را دارد تا هر جایی که کشته شد دوباره زنده شود، خشم حاصل از شکست هایتان تا حدودی تسکین پیدا خواهد کرد.

>>نقد و بررسی بازی DIVINITY: ORIGINAL SIN

در بازی، با غول ها یا باس های متعددی نیز مواجه خواهید شد که بعضی از آن ها زا منظر اندازه نسبت به کاراکتر با باس فایت های فرنچایز God of War قابل قیاس هستند. رسیدن به باس در باس فایت از مبارزه با او سخت تر است، ولی زمانی که موفق به این کار شوید، تقریبا مانع بزرگی در سر راه خود برای نابودی دشمن نخواهید دید.

3066986-0001

دشمن های شما در بازی، فرهنگ و زبان های گوناگونی دارند و شخصیت اصلی به مرور خواهد توانست این زبان ها را متوجه شود. به هر حال ساختاری که برای این کار طراحی شده، به خلق تکنیک خسته کننده، ولی جذابی در قصه گویی منجر شده است. در نسخه اخیر سازندگان زیر نویس اضافه کرده اند و همین مسئله دنبال کردن جزئیات داستان را راحت تر کرده است. در ادامه تریلر جداب از این بازی را مشاهده بفرمائید

منبع : GameSpot

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.