دنیای فناوری

نگاهی به خانه درختی Skysphere که انرژی خود را از پنل های خورشیدی تامین می کند

655

 

اگر شما تا به حال داستان خوانده‌ باشید، فیلم سینمایی دیده یا سریال‌های تلویزیونی را تماشا کرده‌ باشید، می‌دانید که خانه‌ی درختی چیز ساده‌ای است. برای ساخت خانه‌ی درختی از فضای بالای درخت استفاده شده و به یک مکان مخفی دنج و راحت برای اعضای کودک و نوجوان خانه تبدیل می‌شود. اما «جونو میلیامز» (Jono Williams) تصمیم گرفته ایده‌ی خانه‌های درختی را به سطح بالاتری ببرد. 
همان‌طور که در تصاویر مشاهده می‌کنید، سازه‌ی ویلیامز به طور دقیق یک خانه‌ی درختی نیست، اما حداقل از ایده‌ی مشابهی بهره گرفته است. ویلیامز در ابتدا قصد داشت ایده‌اش را در یک خانه‌ی درختی به اجرا بگذارد، اما بعدا به این نتیجه رسید که یک خانه‌ی درختی عادی جواب نمی‌دهد. بنابراین، بر آن شد که سازه‌ی خود را طراحی کند که بعدا نام آن را «کره‌ی آسمانی» (Skysphere) گذاشت. 
اما این خانه‌ی درختی از نوع عادی که شما می‌شناسید نیست، بلکه تکنولوژی پیشرفته‌ای در آن به کار رفته. اتاق آن به شکل دایره و از طریق یک نردبان قابل دسترسی است. طراحی گرد آن هم به ساکن‌اش دیدی پانارومیک از محیط اطراف ارایه می‌دهد. برق کل اتاق از طریق پنل‌های خورشیدی تامین می‌شود که آن را تبدیل به یک خانه‌ی درختی ایده‌آل می‌کند که می‌تواند در هر جا که به نور آفتاب قرار گیرد. 
tree2
همچنین خانه‌ی ویلیامز به سیستم صوتی بی‌سیم و Wifi مجهز است و علاوه بر این، نورپردازی آن را می‌توان متناسب با حس و حال تنظیم کرد. ویلیامز برای خانه‌اش یک سیستم اثر انگشت هم طراحی کرده که مانع از ورود بدون اجازه شود.
منبع : Ubergizmo
با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.