دنیای فناوری

نگاهی به برترین و مخوف ترین موشک بالستیک جهان (RS-28 Sarmat)

1,005

 

روسیه قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ نسل جدیدی از موشک های بالستیک بین قاره ای فوق سنگین را عملیاتی کند که از توانایی فوق العاده ای برای شکست سپر دفاع موشکی آمریکا برخوردار خواهد بود. بنا بر ادعای سازندگانش در صنایع هوا و فضای دولتی Makeyev ، قاره پیمای اتمی جدید در صورت استفاده از کلاهک های هیدروژنی می تواند با یک شلیک فضایی به مساحت کل کشور فرانسه یا ایالت تگزاس را با خاک یکسان کند. این به هیچ وجه ایده درخشانی نیست

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

آمریکا تحت نام ناتو در سال های اخیر ، تلاش گسترده ای برای ساخت یک سپر دفاع موشکی در اطراف روسیه را آغاز کرده است. این مسئله بهانه خوبی دست کرملین داده تا با استفاده از آن توان هسته ای خود را حتی بیشتر از قبل ارتقا دهد.

rs-28-sarmat-3

موشک RS-28 Sarmat یا آنگونه که منابع غربی از آن یاد می کنند Satan 2 نیز پاسخ مستقیم مسکو به این طرح قلمداد می شود. موشک جدید از انواع سیلو پرتاپ با سوخت مایع است و قادر بوده تا حداکثر ۱۵ کلاهک با امکان هدف گیری و ورود مستقل به جو یا به اختصار MIRV را در دل خود جای دهد ، البته با توجه به استراتژی جدید روس ها احتمالا این تعداد به ۱۰ فروند با توانایی فرار از سپر موشکی کاهش خواهد یافت و ۵ تای دیگر را نمونه های فریب دهنده تشکیل خواهند داد.

>>پرتاب موشک قدرتمند اسپیس ایکس به فضا

این بدین معنی است که هر تیر موشک RS-28 خواهد توانست توان هسته ای در حدود ۵۰ مگاتن (میلیون تن) تی ان تی را با خود حمل کند که در یک کلام مقدار وحشتناکی خواهد بود. مقایسه بمبی که در حمله آمریکا به هیروشیما به کار رفت و بیش از ۲۰۰ هزار انسان را به کام نابودی کشید ۱۵ کیلوتن (هزار تن) تی ان تی توان انفجاری داشت. اگر روزی انسان آنقدر بی خرد شود که به نبرد هسته ای روی بیاورد ، جنگ افزار های جدید می تواند نه تنها تمدن بشری که تمام حیات موجود در کره زمین را به ورطه نابودی بکشد.

rs-28-sarmat-2

برای مبارزه با سپر موشکی آمریکا ، روس ها در Satan 2 راه حل های بسیاری را به کار گرفته اند که در میان آنها افزایش سرعت کلاهک ها در فاز نهایی حمله تا بیش از ۲۰ ماخ ( حدودا ۲۵ هزار کیلومتر بر ساعت) مهمترین رویکرد خواهد بود. بنا بر ادعای سازنده این کلاهک ها توان اجرای مانورهای سنگینی دارند و پرتاب کلاهک های فریب دهنده نیز کار را دو برابر برای مدافعان سخت تر خواهد کرد

منبع : Newatllas

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.