دنیای فناوری

معرفی ۱۰ تا از بزرگترین ایرلاین های دنیا

681

 

به گزارش انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA)، انتظار می رود که صنعت حمل و نقل هوایی جهانی با احتساب قیمت هر بلیط به طور متوسط  ۸.۲۷ دلار درآمدی بالغ بر ۲۷۲ میلیارد دلار داشته باشد. این پیشرفت چشمگیر نشانگر مجموعه ای از عوامل جهانی شامل دورنمای اقتصادی قوی تر جهان، عوامل مربوط به ثبت بار، قیمت سوخت پایین تر و ارزش بالای دلار آمریکا می باشد. با توجه به تعداد قابل شمار خطوط هوایی که درآمدهای قابل توجهی را ثبت کرده اند، چنین به نظر می رسد که صنعت هوایی رشدی قابل توجه را پیش رو دارد. در ادامه لیستی از بزرگترین ایرلاین های دنیا براساس درآمد آن ها در سال ۲۰۱۴ ارائه می گردد:

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

۱۰.هواپیمایی چین شرقی (China Eastern Airlines)

china-eastern-bjpg_میزان درآمد (۲۰۱۴):  ۱۴.۶۹ میلیارد دلار

کشور مبدا: چین

تاریخ تاسیس: ۱۹۸۸

تعداد کارکنان: ۶۸,۸۷۴ نفر

هواپیمایی چین شرقی به طور متوسط حامل ۱۸۸۰ پرواز عمدتا از شهر شانگهای و به ۲۱۷ مقصد در ۲۶ کشور مختلف می باشد. این هواپیمایی با ناوگانی متشکل از ۴۹۷ هواپیما سالانه نزدیک به  ۷۹.۱ میلیون مسافر را جابه جا می کند. این شرکت در طی سالیان گذشته تغییراتی را پشت سر گذاشته است و نامزد دریافت جایزه های مختلف همچون جایزه پنج ستاره ایمنی پرواز توسط CAAC(اداره هواپیمایی کشور چین) شده است. هواپیمایی چین شرقی همچنین جزء دو شرکت هواپیمایی چین است که در لیست برترین های جهان در مجله فورچن به ثبت رسیده اند. این شرکت همچنین در فهرست ۲۵ شرکت نوآور کشور چین و در فهرست برترین های مسئولیت اجتماعی قرار دارد.

۹.هواپیمایی چین جنوبی (China Southern Airlines)

china-southernbمیزان درآمد (۲۰۱۴):  ۱۶.۹۹ میلیارد دلار

کشور مبدا: چین

تاریخ تاسیس: ۱۹۸۸

تعداد کارکنان: ۹۰,۰۰۰ نفر

این شرکت هواپیمایی که در گوانگژو واقع شده است در سال ۲۰۱۴ تعداد ۱۰۰.۹۲ میلیون مسافر را جابه جا کرده است و به این ترتیب توانسته رتبه اول در آسیا و رتبه سوم در جهان را بدست آورد. این رکورد موقعیت برجسته هواپیمایی چین جنوبی را به عنوان برترین شرکت هواپیمایی چین به مدت ۳۶ سال که شامل ۲۰۰۰ پرواز در روز به ۲۱۰ مقصد در ۴۰ کشور مختلف جهان می باشد را تثبیت می کند. این شرکت هواپیمایی سه سال پیاپی در فهرست ۵۰ شرکت برتر چینی مجله فورچن قرار گرفته است. هواپیمایی چین جنوبی همچنین موفق به دریافت جایزه ستاره های برتر چین ۲۰۱۴ از مجله گلوبال فایننس (Global Finance Magazine) شده است.

>>معرفی بزرگترین هواپیمایی باری جهان آنتونوف ۲۲۵ با ۸۴ متر طول و ۶ موتور جت

۸.خطوط هوایی جنوب غربی (Southwest Airlines)

southwest-airlinesمیزان درآمد (۲۰۱۴): ۱۸.۶۱ میلیارد دلار

کشور مبدا: ایالات متحده آمریکا

تاریخ تاسیس: ۱۹۶۷

تعداد کارکنان: ۴۷,۰۰۰ نفر

این شرکت هواپیمایی که در شهر دالاس واقع شده است از موقعیت پایین خود در سال ۱۹۷۱ به بزرگترین ایرلاین با قیمت پایین جهان تبدیل شد. ایرلاین جنوب غربی با ۶۹۷ هواپیما به ۹۷ مقصد مختلف جهان پرواز دارد و در سال ۲۰۱۴ تعداد ۱۳۵.۷۶ نفر را با ۱,۲۵۵,۵۰۲ پرواز جابه جا کرده است. این شرکت هواپیمایی در سال گذشته به عنوان نهمین ایرلاین برتر در میان ۵۰ شرکت برتر مجله فورچن قرار گرفت، البته این شرکت دوسال گذشته رتبه هفتم را در این لیست داشت. ایرلاین جنوب غربی برخی از مهم ترین جایزه های صنعت هوایی را به دلایلی همچون امنیت بالا، خدمات بالا به مشتریان و سیاست های سازگار با محیط زیست دریافت کرده است. سایت Vault.com این شرکت هوایپمایی را به عنوان برترین شرکت در بخش بهترین های مسافرت و اوقات فراغت معرفی کرده اند.

۷.گروه بین المللی هواپیمایی (International Airlines Group)

untitled-35میزان درآمد (۲۰۱۴): ۲۱.۴۶ میلیارد دلار

کشور مبدا: انگلستان و اسپانیا

تاریخ تاسیس: ۲۰۱۱

تعداد کارکنان: ۵۹,۴۸۴ نفر

این شرکت هواپیمایی که در لندن واقع شده است ترکیبی است از ایر لینگاس در ایرلند، بریتیش ایرویز، ایرلاین اسپانیایی ایبریا و ویولینگ. این گروه سالانه نزدیک به ۹۷ میلیون مسافر را بوسیله ۵۲۵ هواپیما به ۲۵۵ مقصد مختلف جهان می رساند. در سال ۲۰۱۴، جایزه جهانی هواپیمایی اسکای تراکس (Skytrax World Airline Awards) هر چهار خط هوایی در این گروه را در لیست صد خط هوایی برتر سال ۲۰۱۵ جای داد. در این فهرست، بریتیش ایرویز رتبه هفدهم، ایر لینگاس رتبه شصت و پنجم، ایبریا رتبه شصت و هفتم و ویولینگ رتبه نود و هفتم را کسب کردند.

>> ایرباس از بزرگترین هواپیمایی دو موتوره جهان رونمایی کرد

۶.گروه امارات (Emirates Group)

emirates-1میزان درآمد (۲۰۱۴): ۲۶.۲۴ میلیارد دلار

کشور مبدا: امارات متحده عربی

تاریخ تاسیس: ۱۹۸۵

تعداد کارکنان: ۸۴,۱۵۳ نفر

زمانی که این گروه هواپیمایی در دوبی تاسیس شد، تحت حمایت خانواده سلطنتی بود و فعالیتش را با استفاده از هواپیماهای استیجاری خطوط هوایی بین المللی پاکستان پیش می برد. ۳۰ سال بعد این شرکت با مالکیت ۲۳۱ هواپیما، ۴۹.۳ میلیون نفر را به ۱۴۴ شهر مختلف در ۸۱ کشور جهان رساند. گروه امارات با کسب جوایز بیشمار جایگاه خود را به عنوان شرکت هواپیمایی معتبر تثبیت کرده است اما مهم تر از آن این شرکت موفق، پروژه های انسان دوستانه ای در جهت کمک به کودکان محروم منطقه را آغاز کرده است که بر محبوبیت آن بیش از پیش افزوده است. تلاش های گروه امارات در این زمینه شامل تاسیس بنیاد هواپیمایی امارات است که تمرکزش بر رفاه و سلامت کودکان نیازمند و همچنین راه اندازی پرورشگاه  Emirates-CHES Home که مجهز به بیمارستان هوایی برای کمک به کودکان رها شده مبتلا به ایدز در شهر چنای هند می باشد.

۵.ایر فرانس، کی. ال. ام (Air France – KLM)

klm-bمیزان درآمد (۲۰۱۴): ۲۶.۵ میلیارد دلار

کشور مبدا: فرانسه و هلند

تاریخ تاسیس: ۲۰۰۴

تعداد کارکنان: ۹۶,۰۰۰ نفر

این شرکت هواپیمایی موفق در نتیجه ادغام خطوط هوایی فرانسوی و هلندی که تاریخچه درخشان فعالیت آن ها به جنگ های جهانی باز می گشت، در سال ۲۰۰۴ پدید آمد. در سال ۲۰۰۸، این شرکت از نظر درآمد کل و میزان مسافت های بین المللی طی شده بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان بود. ایر فرانس در سال گذشته با  ۸۹۴ هواپیما، ۸۷.۳۵ میلیون مسافر را طی ۲۲۰۰ پرواز روزانه به ۳۱۶ مقصد مختلف در ۱۱۵ کشور رسانده است.

۴.گروه لوفت‌هانزا (Lufthansa Group)

lufthansa_airline_desktop_wallpaper-1میزان درآمد (۲۰۱۴): ۳۱.۹ میلیارد دلار

کشور مبدا: آلمان

تاریخ تاسیس:۱۹۵۳

تعداد کارکنان: ۱۱۸,۷۸۱نفر

لوفت هانزا در سال ۱۹۲۶ و در نتیجه ادغام دو شرکت هواپیمایی کوچک  “Deutscher Aero” و “Junkers Luftverkehr تاسیس شد. این شرکت هواپیمایی در سال ۱۹۴۵ بدلیل آغاز جنگ جهانی دوم مجبور به تعلیق فعالیت هایش شد. با وجود بازگشایی لوفت هانزا در سال ۱۹۵۳ فعالیت های این شرکت عملا تا سال ۱۹۵۵ آغاز نشد. امروزه این شرکت هواپیمایی محبوب سالانه ۱,۰۰۱,۹۷۵ پرواز دارد و روزانه  ۱۰۵,۹۸۸ مسافر را جابه جا می کند. لوفت هانزا در جایزه جهانی هواپیمایی (World Airline Awards) سال ۲۰۱۵ که در آنجا به عنوان بهترین خطوط هوایی اقیانوس اطلس، بهترین خطوط هوایی در غرب اروپا و بهترین خط هوایی فرست کلاس جهان معرفی شد، بسیار مورد توجه قرار گرفت.

>>۶ هواپیما که هیچگاه طعم پرواز را نچشیدند

۳.یونایتد کنتیننتال هولدینگز (United Continental Holdings)

contnentalvمیزان درآمد (۲۰۱۴): ۳۸.۹۰ میلیارد دلار

کشور مبدا: ایالات متحده آمریکا

تاریخ تاسیس:۲۰۱۰

تعداد کارکنان: ۸۴,۰۰۰ نفر

این شرکت هواپیمایی که در شیکاگو واقع شده است، نتیجه ادغام خطوط هوایی یونایتد ایرلاینز و خطوط هوایی قاره ای (Continental Airlines) در سال ۲۰۱۰ می باشد که از نظر درآمد و مسافت طی شده به سرعت به بزرگترین ایرلاین جهان مبدل شد. امروزه یونایتد کنتیننتال هولدینگز با ۴,۶۷۵ پرواز در روز، سالانه ۱۳۸ میلیون نفر را به ۳۵۲ مقصد مختلف در ۵۸ کشور مختلف جهان می رساند. در سال ۲۰۱۳ این ایرلاین اولین خط هوایی آمریکا بود که سیستم وای فای در پرواز را ارائه داد. این شرکت برنده بهترین برنامه پروازی متناوب از سوی مجله گلوبال تراولر در ۱۱ سال پیاپی شد. یونایتد کنتیننتال هولدینگز همچنین توسط مجله بیزینس تراولر به عنوان بهترین خطوط هوایی آمریکای شمالی شناخته شد.

۲.دلتا (Delta)

delta-bمیزان درآمد (۲۰۱۴): ۴۰.۳۶ میلیارد دلار

کشور مبدا: ایالات متحده آمریکا

تاریخ تاسیس: ۱۹۲۸

تعداد کارکنان: ۸۰,۰۰۰ نفر

شرکت هوایی دلتا که در شهر جورجیا واقع شده است، قدیمی ترین ایرلاین آمریکاست که همچنان فعالیت دارد. این شرکت هواپیمایی در سال ۲۰۱۳ به عنوان بزرگترین ایرلاین جهان از نظر تعداد مسافران برنامه ریزی شده معرفی شد. امروزه شرکت دلتا با ۱۵۰۰۰ پرواز سالانه بیش از ۱۷۰ میلیون مسافر را به ۳۱۶ مقصد در ۵۷ کشور جهان می رساند. دلتا در فهرست برترین شرکت های جهان مجله فورچن در پنج سال گذشته جایگاه چهارم را کسب کرده است. این در حالی است که سایت بیزینس تراول نیوز در چهارمین سال پیاپی شرکت دلتا را به عنوان برترین شرکت هوایی در فهرست بررسی سالانه شرکت های هواپیمایی قرار داده است.

۱.ایرلاین امریکن گروپ (American Airlines Group)

untitled-43

میزان درآمد (۲۰۱۴): ۴۲.۶۵ میلیارد دلار

کشور مبدا: ایالات متحده آمریکا

تاریخ تاسیس:۱۹۳۰

تعداد کارکنان: ۱۱۳,۳۰۰ نفر

این خط هوایی بسیار موفق نتیجه ادغام خطوط هوایی یو. اس. ایرویز و امریکن ایرلاینز در سال ۲۰۱۳ می باشد که برای جلوگیری از ورشکستگی انجام شد. امروزه این شرکت هوایی بزرگترین شرکت هوایی جهان است که هر روزه با ۶۷۰۰ پرواز تعداد ۵۳۰,۷۹۴ مسافر را جابه جا می کند. ناوگان هوایی این شرکت با ۱۴۹۴ هواپیما بزرگترین ناوگان هوایی جهان است و براساس گفته های رئیس و مدیر اجرایی آن، داگ پارکر در سال ۲۰۱۴ این شرکت به بالاترین درآمد خود یعنی ۴.۱۸۴ بیلیون دلار رسیده است. علاوه بر این ها خط هوایی امریکن گروپ در فعالیت های انسان دوستانه نیز مشارکت بالایی دارد و از نزدیک به ۱۴۰۰ موسسه غیردولتی در سراسر جهان حمایت می کند.

منبع: tharawat-magazine

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.