دنیای فناوری

شرکت سینگر ، پورشه ۹۱۱ کلاسیک را با ۵۰۰ اسب بخار احیا کرد

743

 

توجه عمیق سینگر به جزئیات در احیا و بازسازی نسل کلاسیک ۹۱۱ پورشه، آن‌ را به یکی از شگفت‌انگیزترین گروه‌های خودروسازی دنیا تبدیل کرده است. اخیرا این شرکت با همکاری تیم مهندسی پیشرفته ویلیامز و با استفاده از مدرن‌ترین فناوری‌های موجود، یکی از کوپه‌های کلاسیک محبوب آلمان را تقویت کرده است. پورشه ۹۱۱ ایرکول، به لطف بهینه‌سازی‌های سینگر بسیار زیبا شده است و با رنگ شفاف سبز بدنه و پرتقالی سرخ در کابین، می‌درخشد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

اسکات بلاتنر، مالک این پورشه ۹۱۱ متعلق به سال ۱۹۹۰، خودروی خود را به کارشناسان سینگر سپرد و درخواست کاهش وزن و ارتقاء عملکرد کرد. متخصصان شرکت سینگر بسیار دقیق و جدی روی این پروژه کار کردند و از تیم مهندسی ویلیامز برای استفاده از بهبود دینامیک و اصول کاهش وزن کمک گرفتند. در نتیجه شاهکاری به وجود آمد که فقط ۹۹۰ کیلوگرم وزن دارد و از پیشرانه ۴ لیتری تنفس طبیعی شش سیلندر تخت با ۵۰۰ اسب‌بخار قدرت می‌گیرد. این پایگاه قدرت‌رسانی به بیش از ۹۰۰۰ دور بر دقیقه می‌رسد.

راب دکینسون،‌ مؤسس سینگر، در معرفی این پروژه گفت:

پس از تلاش سخت و طولانی، توانستیم به ترکیبی از خدمات برسیم که هم ظاهر چشم‌نوازی رقم می‌زند و هم تجربه سواری فوق‌العاده‌ای حاصل می‌کند.

تیم ویلیامز ایرودینامیک پورشه ۹۱۱ کلاسیک را به‌صورت مدرن کامل کرده‌ است تا بدنه‌ای نرم و صاف‌تر به وجود بیاید. همچنین آن‌ها از منیزیم، تیتانیوم و فیبر کربن به شکل زیرکانه‌ای برای کاهش چشم‌گیر وزن استفاده کرده‌اند. وزن سیستم تعلیق هم کاهش یافته است و علاوه بر هندسه بهتر، انعطاف‌پذیری بیشتری هم دارد. البته سینگر در راستای به‌کارگیری سبک‌ترین و هوشمندانه‌ترین قطعات موجود، با برندهایی همچون BBS (برای ساخت چرخ‌های ۱۸ اینچی منیزیم مصنوعی) و میشلن (برای استفاده از تایر‌های پایلت اسپرت کاپ ۲) همکاری داشته است. کالیپر‌های ترمز مونوبلوک برند برمبو در کنار روتورهای کربن کامپوزیت، وظیفه توقف و ترمز خودرو را بر عهده دارند. برند هیولند (Hewland) جعبه‌دنده شش سرعته اتوماتیک منیزیمی را به این پورشه هدیه کرده است. 

همچنین سینگر یک تیم فوق‌ ستاره را دور هم جمع کرده است تا از آن‌ها برای بهبود سواری پورشه ۹۱۱ تازه مشاوره بگیرد. به‌عنوان مثال مارینو فرانچیتی و کریس هریس برای القای حس رانندگی بهتر به کارشناسان سینگر کمک کرده‌اند. 

به جای فروشگاه سابق محصولات سینگر که در کالیفرنیا واقع است، پورشه ۹۱۱ بازسازی‌شده در محوطه ویلیامز واقع در آکسفوردشایر انگلستان رونمایی شد. سینگر از هم‌اکنون پیش‌پرداخت متقاضیان را می‌پذیرد؛ اما این خودرو به تعداد محدود ۷۵ نسخه عرضه خواهد شد. طبق ادعای سینگر، مشتری می‌تواند خودرو را برای یک سواری بی‌رحم و وحشیانه یا در لباس گردشگری جهانی یا حتی تنظیماتی بین این دو آماده کند.

منبع : Motor1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.