دنیای فناوری

فن‌آوری‌های فوق هوشمند به کار رفته در مرسدس بنز جدید

345

مرسدس بنز 2014

 امروزه دارندگان خودروی مرسدس-بنز کلاس S مجهز به امکانات کنترلی متعدد در قالب حس‌گرهای پیشرفته زندگی ایده‌آلی را تجربه می‌کنند. مرسدس-بنز کلاس S مدل ۲۰۱۴ با داشتن آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا، بیش از پیش مدرن‌تر شده است. این خودرو توسط تعداد زیادی حس‌گرهای مختلف که هر یک وظیفه خاصی را بر عهده دارند، هوشمندتر از قبل شده است و می‌تواند تمام وقایع اطراف خود را به خوبی شناسایی کند و عملی متناسب با آن پدیده انجام دهد. از جمله آن‌ها می‌توان به دوربین‌ها، فرستنده-گیرنده‌های راداری، و حس‌گرهای اولتراسونیک اشاره کرد که همگی در یک همکاری همه جانبه به شناسایی عابرین پیاده و رصد کردن وضعیت ترافیکی مسیرها و جاده‌ها در پیش رو می‌پردازند. در ادامه در قالب یک تصویر اینفوگراف با سیستم‌های مختلفی که به مرسدس-بنز کلاس S اجازه می‌دهند تا به‌طور اتوماتیک شتاب بگیرد، فرمان‌دهی کند، بایستد، و پارک کند، بیش‌تر آشنا می‌شویم. با دنبال کردن هر شماره می‌توانید توضیحات مربوطه را بخوانید.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

1111

۱٫ سیستم کروز کنترل و فرمان‌پذیری خودرو

در این سیستم، کروز کنترل با فرمان‌پذیری خودرو هماهنگ است و هر دو به‌صورت هم‌زمان کنترل می‌شوند. بدین‌صورت که موتور الکتریکی فرمان برقی این مرسدس-بنز با اعمال گشتاور تلاش می‌کند تا خودرو حتی در خیابان‌های فاقد خطوط راهنما نیز به‌صورت کاملاً مستقیم در حرکت باشد و به چپ یا راست منحرف نشود. البته ناگفته نماند که در این شرایط، سرعت خودرو بیش از ۶۰ کیلومتر بر ساعت نمی‌شود.

۲٫ چراغ‌های جلوی تطبیقی

“شاتر” (Shutter) داخل چراغ‌های جلوی LED با قابلیت تطبیقی به گونه‌ای عمل می‌کند که ضمن متمرکز شدن پرتو نور بر روی عابران پیاده و گوشه‌ها، چشم رانندگانی که از روبه‌رو می‌آیند نیز اذیت نشود.

۳٫ پارک خودکار

هم‌زمان که راننده پدال گاز را به آرامی فشار می‌دهد، مرسدس-بنز کلاس S به‌طور اتوماتیک می‌تواند فرمان اتومبیل را در دست بگیرد و با ترمز گرفتن‌های پی در پی، خودرو را حتی در حالت دوبله پارک کند. گفتنی است، در مواقعی که خودرو پارک است، مرسدس-بنز می‌تواند به‌طور خودکار از پارک در آید.

۴٫ دید در شب

زمانی که به‌طور ناگهانی عابر یا حیوانی در مسیر خودرو قرار بگیرد، صفحه کیلومتر به‌صورت اتوماتیک شروع به چشمک‌زدن می‌کند تا ضمن اعلام خطر به راننده، از برخورد جلوگیری شود.

۵٫ چشمان پرنده

چهار دوربین فوق پیشرفته با زاویه دید وسیع که در بالای شیشه و سپر جلو تعبیه شده‌اند، نقش کنترل تمام و کمال مقابل خودرو را بر عهده دارند. هم‌چنین کمک می‌کنند تا ماشین در مسیر خود مابین خطوط حرکت کند.

۶٫ شناسایی عابر پیاده

مرسدس-بنز کلاس S با استفاده از دوربین و رادار می‌تواند مکان عبور عابرین پیاده را با نهایت دقت شناسایی کند، احتمال وقوع تصادف را از قبل پیش‌بینی کند، و در مواقع خطر، به‌طور اتوماتیک عمل ترمز گرفتن را آرام آرام آغاز کند. گفتنی است، این مرسدس-بنز نوآورانه در سرعت‌های بالاتر از ۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌تواند به‌طور اتوماتیک از تصادفات احتمالی جلوگیری کند.

۷٫ جلوگیری از تصادف

در هنگامی که خودرو تشخیص دهد تصادفی در شرف به وقوع پیوستن است، ضمن هشدار به راننده، ترمزها فعال می‌شوند. گذشته از شناسایی خودروهای مقابل، این کلاس جدید می‌تواند تقاطع‌هایی که شما به آن نزدیک می‌شوید را از قبل بررسی کند و اطلاعات آن‌ها را در اختیار شما قرار دهد.

۸٫ جلوگیری از برخورد از عقب

کمپانی مرسدس-بنز جز اولین شرکت‌های خودروسازی است که در سپر عقب این خودرو، فرستنده-گیرنده‌های راداری قرار داده است. این بخش می‌تواند برخورد از عقب را پیش از وقوع شناسایی کند و در صورت احتمال وقوع لحظه‌ای آن، کمربند ایمنی راننده و سرنشینان محکم می‌شود و فشار ترمز نیز زودتر افزایش می‌یابد تا از برخوردهای ثانویه (مثلاً برخورد از جلو) جلوگیری شود.

۹٫ سیستم هشدار عبور از خط و مانیتور کردن ترافیک

فن‌آوری‌هایی اعم از سیستم هشدار عبور از خط، سیستم هشدار نقاط کور، و حس‌گرهای جلو از جمله امکاناتی هستند که در این مرسدس-بنز گنجانده شده‌اند. به محض این‌که شما از خط مسیر پیش رو خارج شوید، فرمان شروع به لرزیدن خفیف می‌کند. هم‌چنین، اگر ماشینی از روبه‌رو در حال نزدیک شدن باشد یا در نقطه کور شما قرار گرفته باشد، سیستم به‌طور اتوماتیک ترمز را بسیار آرام اعمال می‌کند و در مسیر مستقیم خودتان قرار می‌گیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.