دنیای فناوری

خودروی مفهومی یاماها به زودی در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۷ رونمایی می‌شود

144

 

بر اساس اطلاعات موجود، شرکت یاماها در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۷ از خودروی مفهومی جدیدی رونمایی خواهد کرد. یاماها که بیشتر به ساخت موتورسیکلت‌های پرقدرت مشهور است، جزئیات بیشتری از این خودروی مفهومی منتشر نکرده است؛ البته این شرکت پیش از این در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۵، خودروی مفهومی اسپرتز راید (Sports Ride) را معرفی کرده بود.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

اسپرتز راید، یک خودروی اسپرت دوسرنشینه و فوق سبک بود که بر اساس پلتفرم آی‌استریم (iStream) ساخته شد؛ این پلتفرم توسط طراح مک‌لارن F1، گوردون موری طراحی شده است.

اسپرتز راید (2)

در این پلتفرم، فیبر کربن زیادی استفاده شده است که بر اساس ادعای سازنده، هزینه‌ی کلی در تولید خودرو را بسیار کاهش خواهد داد. آی‌استریم از یک شاسی مستحکم و سبک استفاده می‌کند که قابلیت ترکیب با انواع مختلف طرح‌های بدنه را دارد.

 

اسپرتز راید (4) اسپرتز راید (6) اسپرتز راید (5)

خودروی مفهومی اسپرتز راید، ۷۵۰ کیلوگرم وزن و حدود  ۳.۹ متر طول داشت که فقط کمی از لوتوس اگزیج بیشتر است. هیچ اطلاعاتی در مورد قوای فنی آن داده نشد؛ اما بر اساس گزارش اتوکار، پیشرانه‌ی آن محصول یاماها است. شاید این پیشرانه‌ی نسخه‌ی بهینه‌شده‌ی موتور سه سیلندر توربوشارژ یک لیتری مدل مفهومی یاماها موتیو (Motive) باشد. هر دو خودروی مفهومی اسپرتز راید و موتیو بر اساس پلتفرم آی‌استریم ساخته شده بودند.

اسپرتز راید (7)

همچنین مدیران یاماها قصد دارند نسخه‌ی به‌روزشده‌ی مدل مفهومی چهار چرخ الکتریکی خود را که یک پروتوتایپ از موتورسیکلت‌های آینده است معرفی کنند.

نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۷، از تاریخ ۳ تا ۱۴ آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

منبع: MOTORTREND

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.