دنیای فناوری

رد شایعه برخورد سیارک ها به زمین توسط ناسا

830

 

شایعه‌هایی مبنی بر برخورد یک سیارک به جزیره‌ی پورتو ریکو در بین مردم پخش شده‌اند. ناسا می‌گوید که هیچ کدام از این شایعات واقعیت ندارند.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

دوباره شایعه‌ای به میان مردم راه افتاده که قرار است دنیا نابود شود؛ آن هم با برخورد یک سیارک به زمین. از این نوع شایعات تا به حال کم در بین مردم رواج پیدا نکرده‌اند. در سال ۲۰۱۱ قرار بود سیارک Elenin به نژاد انسان‌ها پایان دهد و در سال ۲۰۱۲ هم قرار بود سیارکی که ظاهرا توسط تقویم مایا‌ها پیش‌بینی شده بود، زمین را از بین ببرد.

امسال هم شنیده می‌شود که سیارک‌های ۲۰۰۴ BL86 و ۲۰۱۴ YB35 قرار است به ترتیب در ماه‌های دی و فروردین به زمین بخورند. با این حال، این شایعه‌ها هم مثل همیشه دروغ از آب درآمده‌اند. ناسا گفته شایعه‌ی اخیری که درباره‌ی برخورد یک سیارک در جزیره‌ی پورتو ریکو شنیده شده است حقیقت ندارد.

برخورد سیارک با زمین

بیانیه‌ی ناسا به‌طور کلی وجود چنین پدیده‌ای را تکذیب کرده است. «پاول کودس» (Paul Chodas)، مدیر بخش اجرام نزدیک به زمین در ناسا، در این باره گفته است: "هیچ نوع اساس علمی، هیچ مدرکی، مبنی بر برخورد یک سیارک یا هر جرم آسمانی به زمین وجود ندارد."

برنامه‌ی مشاهده‌ی اجرام نزدیک زمین یا The Near-Earth Object Observation Program از سازمان‌ها و اخترشناس‌های مختلف دنیا تشکیل شده است. این گروه تمام سیارک و دنباله‌دارهایی که در فاصله‌ی ۴۸ میلیون کیلومتری از زمین قرار دارند را بررسی و دنبال می‌کند.

بر اساس بررسی‌ها و محاسبات انجام شده، ناسا ادعا می‌کند که تا یک قرن آینده، شانس برخورد اجرام به زمین، یک به ده هزار خواهد بود. کودس می‌گوید: "هیچ جرم شناخته شده‌ای تا قرن آینده به زمین برخورد نخواهد کرد."

منبع: Gizmag

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.