دنیای فناوری

ابزار آلات استفاده شده در کاوشگر اورپا چه دستگاه هایی هستند ؟

614

 

این قمر که گفته می‌شود اقیانوسی یخی دارد، یکی از بحث برانگیزترین اجرام منظومه شمسی است و شانس یافتن حیات در آن، بیش از دیگر اجرام دورتر از مریخ برآورده شده است. به همین دلیل ناسا برنامه ای بزرگ برای کاوش این قمر مشتری دارد. 

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

ناسا در اوایل سال اعلام کرد که تحقیق بر روی ابزارآلات علمی موردنیاز این پروژه را آغاز کرده و حالا ابزارهای علمی کاوشگر اروپا رسما انتخاب و تایید شده است. 

این ابزارآلات شامل 9 دستگاه مختلف خواهند بود؛ دوربین‌های رزولوشن بالای تصویربرداری، گرانش‌سنج‌ها (جهت ثبت ضخامت لایه یخی اروپا، عمق اقیانوس آن و شوری آن)، رادارها (بررسی شکاف‌های یخی در سطح و در نتیجه ساختار یخ‌های اروپا و بررسی امکان وجود آب در زیر سطح اروپا) و طیف‌سنج‌ها (شناسایی و ثبت نقشه بخش‌های ارگانیک، نمکی، اسیدی، آبی و غیره و همچنین بررسی اتمسفر بسیار باریک و هرگونه ماده ای که از سطح آن ساطع شود)، دستگاه تست جرم برخواسته از اروپا (جهت نمونه گیری احتمالی از مواد برخواسته از سطح قمر به هنگام پرواز در فاصله بسیار نزدیک) از دستگاه‌هایی هستند که وظیفه آن‌ها بررسی جوانب مختلف اروپا و به خصوص مواد شیمیایی تشکیل‌دهنده آن است.

پیش‌تر گفته می‌شد که دستگاهی نیز برای کاوش زیرسطحی اروپا نیز در نظر گرفته شده است، اما بودجه کم ۳۰ میلیون دلاری این پروژه اجازه استفاده از دستگاه‌های پیشرفته‌تر را نخواهد داد. 

کاوشگر اروپا در سال ۲۰۲۰ به سمت این قمر حرکت خواهد کرد.

منبع : Engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.