دنیای فناوری

فلیکس شلبرگ توانست امسال از کانال ویدئوی خود در یوتیوب ۷ میلیون دلار درآمد داشته باشد

1,245

 

شبکه‌ی اجتماعی یوتیوب ده سال است که راه‌اندازی شده و در این مدت تعداد بی‌شماری از افراد کانال‌های خود را در این پلت‌فرم تاسیس کرده‌اند که در میان آنها تنها عده‌ی محدودی هستند که به رسانه‌ی بزرگ تبدیل شده‌اند و دنبال‌کننده‌های میلیونی را به خود اختصاص داده‌اند. از بین این رسانه‌های بزرگ هم بزرگ‌ترین‌شان با ۳۷٫۷ میلیون دنبال‌کننده به جوان ۲۴ ساله‌ی سوئدی تعلق دارد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

«فلیکس شلبرگ» (Felix Kjellberg) که بیشتر با عنوان PewDiePie شناخته می‌شود، بنیان‌گذار کانالی با همین نام بوده که محوریت آن بازی‌های ویدیویی است . کانال او در رسته‌ی کانال‌های Let’s Play «بیایید بازی کنیم» جای دارد، به این ترتیب که از روند بازی خود (که معمولا بازی‌های ژانر وحشت هستند) و واکنش‌هایش هنگام بازی فیلم‌برداری کرده و به کانال‌اش در یوتیوب آپلود می‌کند.    

از آنجا که گوگل به کانال‌های پر‌طرف‌دار بابت تبلیغ‌هایی که به واسطه‌ی آنها انجام می‌دهد مبالغ قابل توجهی اعطا می‌کند، کاملا طبیعی است که PewDiePie به عنوان پرطرف‌دارترین کانال در یوتیوب درآمد زیادی داشته باشد. سال گذشته فلیکس ۴ میلیون دلار درآمد داشت و در آن زمان ۲۷ میلیون نفر کانال او را دنبال‌ می کردند. اکنون که تعداد دنبال‌کننده‌های او به ۳۷٫۷ میلیون رسیده، درآمداش در سال ۲۰۱۴ میلادی مبلغ ۷٫۴ میلیون دلار بوده است.

وقتی که در سال گذشته ارقام درآمد او منتشر شد، او تحت آماج سوال‌های مختلف و پیام‌های شک و تردید قرار گرفت. تعداد این پیام‌ها آنقدر زیاد بود که درنهایت فلیکس برای شفاف‌سازی در وب‌سایت Reddit یک AMA (هر چیزی از من بپرس) راه انداخت. او رقم ۴ میلیون دلار را تایید کرد و متذکر شد که در کنار ویدیوهای Let’s Play کارهای خیریه هم انجام می‌دهد: "من بسیار بیشتر از آنچه که برای خودم خرج می‌کنم صرف کارهای خیریه می‌کنم و به این موضوع افتخار می‌کنم"

او در ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ میلادی اعلام کرد که طرف‌داران‌اش بیش از ۱ میلیون دلار برای خیریه‌های مختلف جمع‌آوری کردند. در ماه مارچ همین سال میلادی فلیکس به ۱۰۰۲۸ نفر در رواندا کمک کرد تا به آب پاکیزه دسترسی پیدا کنند. پروژه‌ی مهم بعدی فلیکس انتشار کتاب‌اش با عنوان «این کتاب شما را دوست دارد» (This Book Loves You) بوده که مجموعه‌ای است از نقل‌قول‌های الهام‌بخشی که در طول این سال‌ها در ویدیوهایش گفته است. به عنوان مثال: "خودت نباش. پیتزا باش. همه پیتزا را دوست دارند."

منبع : Engadget

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.