دنیای فناوری

رکورد شکنی استخراج ارز رمزگذاری شده توسط کارت گرافیک TITAN V انویدیا

449

 

به‌تازگی یکی از کاربران یوتیوب با نام BitsBeTrippin، عملکرد کارت گرافیک TITAN V انویدیا را در استخراج ارز رمزگذاری شده، مورد بررسی قرار داده است. کاربر یادشده، کارت گرافیک تایتان وی را یک اعجوبه خطاب می‌کند. تایتان وی به‌عنوان یک کارت گرافیک ویژه‌ی بازی‌های رایانه‌ای به بازار عرضه نشده است.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

کارت گرافیک (2)

کاربر یوتیوب یادشده به‌طور انحصاری دست به آزمودن عملکرد رمزگشایی کارت گرافیک تایتان وی در ارز دیجیتال زده است. BitsBeTrippin در یک استریم زنده‌ی تقریبا دوساعته، کارت گرافیک تایتان وی را جعبه‌گشایی کرده‌ و پس از نصب، آن را در سیستم مبتنی بر پردازنده‌ی تردریپر و چیپست x399 ساخت AMD تحت آزمون قرار داده‌ است. در ادامه می‌توانید مشخصات سیستم رندرینگ BitsBeTrippin را مشاهده کنید.

کارت گرافیک (6)

در ادامه‌ی مقاله می‌توانید به نتایج آزمون کارت گرافیک تایتان وی در استخراج برخی از رایج‌ترین ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشید؛ اما پیشنهاد می‌کنیم برای برطرف کردن حس کنجکاوی خود، ویدیوی کامل این آزمون و بررسی را مشاهده کنید تا با چشمان خود شاهد عملکرد بی‌بدیل تایتان وی در استخراج ارزهای موجود در فهرست ذیل و سایر ارزهای دیجیتال باشید. همان‌طور که در جدول زیر قابل مشاهده است، توان استخراج ارز دیجیتال مختلف و توان مصرفی تایتان وی در دو حالت پیش‌فرض و اورکلاک شده مورد بررسی قرار گرفته است. قبل از مشاهده‌ی جدول، یادآوری می‌شود که توان استخراج سکه‌ی اتریوم کارت گرافیک RX Vega 64 در حالت اورکلاک تقریبا برابر ۴۴ مِگاهَش بر ثانیه است.

کارت گرافیک (3)

عملکرد استخراج ارز دیجیتال تایتان وی


کارت گرافیک (5)

یادآوری می‌شود که پیکربندی حالت اورکلاک به‌صورت ذیل بوده است:

هسته: ۷۵+ مگاهرتز، حافظه: ۱۳۰+ مگاهرتز، توان: ۶۵+ درصد
کارت گرافیک (4)

با توجه به قدرت بالای تایتان وی به نظر می‌رسد که این کارت گرافیک ۲۹۹۹ دلاری مبتنی بر معماری ولتا (Volta)، بیش‌تر قرار است برای استخراج (Mining) مورد استفاده قرار گیرد. جالب‌ترین بخش این آزمون، مصرف بهینه‌ی تایتان وی و توان طراحی حرارتی ۲۵۰ وات آن است که در کنار حافظه‌ی ۱۲ گیگابایتی HBM2، تایتان وی را به یک هیولای تمام‌عیار تبدیل می‌کند. اگرچه برچسب قیمت ۲۹۹۹ دلاری برای تایتان وی و استخراج معدن اندکی گران به نظر می‌رسد؛ اما انتظار نمی‌رود که به دلیل تقاضای بالای استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال، شاهد افزایش قیمت آن باشیم.

توان استخراج ارزهای دیجیتالی و رمزگذاری شده‌ی تایتان وی انویدیا را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

منبع: WCCFTECH

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.