دنیای فناوری

پهپاد ها به کمک کشاورزان می آیند ، نظارت و افزایش بازدهی محصولات کشاورزی

944

 

 پهباد ها در گذشته که برای اهدافی همچون جاسوسی و انداختن بمب، بدون نیاز به وجود انسان در محدوده جنگی مورد استفاده قرار می گرفتند ولی با گذشت زمان آن ها بیشتر از نظر تبلیغاتی مورد توجه قرار گرفتند. به عنوان مثال میشود به عنوان قابلیت تحت پوشش منطقه مورد نظر و دوربین های ویدیویی کنترل از راه دور اشاره کرد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

هم اکنون با معرفی پهبادهای کشاورز، صنعت کشاورزی وارد قرن ۲۱ ام شده است و بازده کاری و عملکرد را در چیزی به نام کشاورزی دقیق بالا برده است. با توجه به افزایش رشد جمعیت جهان و برآورده کردن تقاضای مواد غذایی روی آوردن ما به تکنولوژی برای کمک به صنعت کشاورزی هیچ جای تعجبی به جای نمی گذارد، چرا که کارشناسان گفته اند که تا سال ۲۰۵۰ محصولات غذایی جهان دو برابر می کنیم.

uavcover

تاکنون تراکتور های مجهز به سیستم هدایتی GPS و ماشین آلات شیر اتوماتیک داشتیم و هم اکنون پهپاد ها را داریم که به دنبال راهی برای وارد عمل شدن به این عرصه گردد. کریس اندرسون سر دبیر سابق مجله تایمز هم اکنون برای شرکت تردی روباتیک که خودش نیز یکی از بنیان گذاران آن است کار می کند. این شرکت پهباد را در آمریکا و مکزیک تولید می کنند و قرار است که در صنعت کشاورزی در کشاورزی دقیق استفاده کنند.

پهباد ها برای نظارت بر محصولات کشاورزی استفاده می شود و می تواند به کشاورزها در مدیریت آب و مصرف کود شیمیایی کمک کنید. آن ها می توانند داده های هوایی را دریافت کنند و کشاورز ها با استفاده از آن ها می توانند، عملکرد، ارزیابی سلامت محصول و پوشش علف هرز را پیش بینی کنند و شاید مهم تر از همه وقتی موضوع پایداری محیط زیست به میان می آید بتوانند به میزان آب مصرفی و توزیع کود شیمیایی و کاربردهایش نظارت داشته باشند.

Yamaha1 (1)

پهباد همچنین از یک هواپیمای با سرنشین برای تصویر برداری محصول که چیزی حدود هزار دلار در هر ساعت است، ارزان تر می باشد. کشاورزان می توانند این پهباد ها را با قیمتی کمتر از ۱۰۰۰ دلار بخرند. گرچه پهباد یک وسیله جنگی بدنام نام گرفت ولی شاید به زودی تبدیل به نمادی از فناوری سبز بشود و به بقای کره خاکی مان که در معرض خطر است کمک کند.

منبع : gizmag

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.