دنیای فناوری

بازی کامپیوتری «GTA» در خدمت توسعه‌ خودروهای بدون راننده

348


همان‌قدر که خودروسازان روی توسعه‌ی خودروهای خودران و حضور آن‌ها در جاده‌ها کار می‌کنند، درمی‌یابند که شاید تست‌های دنیای واقعی کافی نباشد. به همین دلیل است که برخی در حال استفاده از شبیه‌سازها به منظور کمک به توسعه‌ی نرم‌افزار ضروری برای ایمن ساختن سواری خودکار هستند. 

بازی ویدئویی محبوب GTA یکی از پلتفرم‌های شبیه‌سازی است که برای مدل‌سازی رانندگی حدود ۳ میلیون مایلی مورد استفاده قرار گرفته و چنین چیزی را نمی‌توان در دنیای واقعی به دست آورد.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

یکی از مدیران Nio گفته است: تنها تکیه بر داده‌های به دست آمده از جاده‌ها کاربردی نیست. با شبیه‌سازی شما می‌توانید همان سناریو را بارها و بارها اجرا کرده و دوباره آن را امتحان کنید.

خودروی خودران گوگل در داخل بازی GTA (1)

شاید استفاده از بازی‌های ویدئویی برای شبیه‌سازی رویدادهای دنیای واقعی و مخصوصاً موضوع مهمی چون رانندگی خودکار که با جان انسان‌ها سر و کار دارد کمی دیوانه‌وار به نظر برسد؛ اما نسل کنونی بازی‌های ویدئویی به خاطر واقع‌گرایی خود مشهور شده‌اند و بسیاری از رویدادهای غیرمعمول در دنیای واقعی نظیر عبور عابران پیاده از خیابان در زمانی که نباید از آن عبور کنند در بازی GTA V به خوبی شبیه‌سازی ‌شده‌اند.

در این بازی شاهد حضور ۲۶۲ وسیله نقلیه، بیش از ۱۰۰۰ عابر پیاده و حیوانات غیر قابل پیش بینی، ۱۴ شرایط آب و هوایی و پل‌ها، علائم راهنمایی و رانندگی تونل‌های بی‌شماری بکار گرفته شده است.

منبع : Bloomberg

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.