دنیای فناوری

DxOMark : سنسور دوربین Sony a9 بهترین سنسور در بین دروبین ها می باشد

594

 

دوربین بدون آینه‌ی سونی a9 اوایل ماه آوریل سال جاری معرفی شد و بعد از آن توانست موفقیت‌های زیادی کسب کند. به‌تازگی DxOMark نیز اعلام کرده این دوربین یکی از بهترین نمونه‌های تست‌شده توسط این وب‌سایت است.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

DxOMark در تازه‌ترین بررسی خود از کیفیت سنسور دوربین سونی، نمونه‌ی به‌کاررفته در دوربین سونی a9 را بر اساس تست‌های صورت‌گرفته با ISO پایه، یکی از بهترین نمونه‌های موجود در بازار می‌داند. این دوربین علاوه بر نتایج قابل پیش‌بینی در کاهش نویز، توانسته در بخش داینامیک رنج و عمق رنگ امتیازات خوبی کسب کند.

بر اساس گزارش DxOMark، با دوربینی روبه‌رو هستیم که توانسته است از DSLR-های نیکون و کانن فاصله بگیرد و محصولی درخور توجه از سوی سونی باشد.

>> نگاهی به دوربین فول فریم آلفا ۹ سونی رقیب اصلی پرچم دار های نیکون و کنون

برای عکاسان صحنه‌های اکشن که از حساسیت‌های مختلف ISO استفاده می‌کنند، باید بگوییم کیفیت تصاویر بسیار خوب است و با DSLR-های پرچم‌دار نیکون و کانن برابری می‌کند که با توجه به نتایج مقایسه‌های انجام‌شده، صحت این ادعا تأیید می‌شود. امتیاز عملکرد ISO برای دوربین سونی a9 برابر ۳۵۱۷ است که دوربین‌های کانن ۱D X Mark II و Nikon D5 به ترتیب توانسته‌اند امتیازات ۳۲۰۷ و ۲۴۳۴ را کسب کنند.

سنسور دوربین سونی A9 (2)

البته در مجموع، دوربین a9 در مقایسه با دیگر دوربین‌های بدون آینه‌ی سونی نمی‌تواند یک پیشگام باشد؛ اما همان‌طور که می‌دانید، سونی a9 یک دوربین اسپرت است و دیگر دوربین‌های سونی نمی‌توانند در شرایط نور کم پیروز باشند.

سنسور دوربین سونی A9 (1)

اگر هنوز برای خرید دوربین بدون آینه‌ی سونی a9 اقدام نکرده‌اید، شاید این موضوع شما را به خریدن آن ترغیب کند؛ ظاهرا این دوربین همان نمونه‌ی بدون آینه‌ی اسپرتی است که صنعت عکاسی منتظر آن بوده است.

>> رونمایی سونی از دوربین فوق سریع و بدون آینه A9

DxOMark اعلام کرده است:

سونی در طراحی دوربین‌های دیجیتال و عبور از مرزها غریبه نیست و توانسته است به‌خوبی محصولی کامل را در دوربین a9 جای دهد که عملکرد آن از بیشتر دوربین‌های بدون آینه تا امروز بهتر است. البته اگر بهترین کیفیت تصویر مورد نظر شما باشد، پیشنهاد ما A7R II است که علاوه بر رزولوشن دو برابری سنسور، کیفیت رنگ به‌مراتب بهتری ارائه می‌کند. اما این دوربین یک نمونه‌ی اسپرت نیست و نمی‌تواند با a9 رقابت کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.