دنیای فناوری

قفل‌گذاری روی اپلیکیشن‌ها، عکس‌ها و ویدئوها در اندروید با اپلیکیشن AppLock

891

 

گوشی‌های همراه در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته‌اند. در ابتدا این دستگاه تولید شد تا تماس‌های تلفنی و متنی برقرار کند اما رفته‌رفته کاربردهای فراوانی به آن اضافه شد به‌طوری‌که در عصر حاضر، گوشی‌های تلفن نه‌تنها یک ابزار هوشمند برای انجام کار‌های مختلف‌ هستند، بلکه گنجینه‌ای از اطلاعات و فایل‌های شخصی نیز به حساب می‌آیند؛ به‌طوری‌که احتمالا خود شما هم حداقل چند آیتم شخصی در گوشی همراه خود دارید.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

این فایل‌های شخصی موارد احتمالی بسیاری را در بر می‌گیرند؛ به‌طوری‌که از عکس و ویدئو گرفته تا پیام‌های موجود در یک اپلیکیشن پیام‌رسان یا یادداشت‌های ثبت‌شده در Note گوشی، همگی می‌توانند برای صاحب گوشی، شخصی باشند. ازآنجاکه در طول روز ممکن است به دلایل مختلفی گوشی از ما دور باشد؛ وجود یک نگهبان مجازی که از اطلاعات آن حفاظت کند امری ضروری به نظر می‌رسد.

بسیاری از کاربران به قرار دادن رمز یا پترن برای لاک اسکرین گوشی بسنده می‌کنند؛ درحالی‌که این روش تنها در مقابل افرادی که بدون اجازه قصد استفاده از گوشی دارند کارساز است و در بسیاری از مواقع که گوشی را برای اموری مانند مشاهده‌ی عکس، ریختن یک بازی یا برنامه و … به دوستان یا آشنایان می‌دهیم، این گنجینه‌ی شخصی ما بدون هیچ محافظی در دسترس این افراد قرار می‌گیرد.

AppLock اپلیکیشنی بسیار کاربردی برای گوشی‌های اندروید است که به کمک آن می‌توانید روی عکس‌ها، ویدئوها، اپلیکیشن‌ها و دیگر مواردی که نیاز به امنیت آن‌ها دارید قفل قرار دهید تا از دسترسی‌های غیرمجاز در امان باشید.

app-1

AppLock دارای چند بخش مختلف است که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت. اصلی‌ترین بخش و کاربرد این برنامه همان‌طور که از نام آن نیز پیداست، امکان قفل کردن اپلیکیشن‌های نصب‌شده در گوشی است. صندوق پیامک، دفترچه تلفن، تلگرام، اینستاگرام یا اپلیکیشن یادداشت گوشی تنها بخشی از برنامه‌هایی هستند که دارای اطلاعات شخصی و محرمانه‌ای بوده و درعین‌حال از اولین گزینه‌هایی به‌حساب می‌آیند که افراد کنجکاو به آن‌ها رجوع خواهند کرد.

پس اولین کاری که باید از AppLock برای انجام آن کمک بگیرید، رمز‌گذاری روی اپلیکیشن‌های بخصوص در گوشی موبایل است. برنامه‌های ذخیره‌ی یادداشت، پیام‌رسان‌ها، شبکه‌های اجتماعی و … تنها برخی از مواردی هستند که پیشنهاد می‌کنیم توسط این بخش از AppLock به قفل کردن آن‌ها بپردازید.

علاوه بر آنکه قادر به تنظیم رمز و پترن برای ورود به اپلیکیشن‌ها هستید، می‌توانید آیکون اپلیکیشن‌های قفل‌شده را نیز مخفی کنید که این امر، به‌ویژه برای کسانی که قصد پنهان کردن بازی‌ها از کودکان خود یا اقوام دارند امری بسیار کاربردی خواهد بود. ضمن آنکه مخفی بودن آیکون یک برنامه، خود به‌تنهایی تا حد زیادی از کنجکاوی‌های بی‌اجازه جلوگیری خواهد کرد. در همین بخش می‌توانید روی نصب و حذف اپلیکیشن‌ها و همچنین میانبرهای روشن/خاموش کردن وای فای و … نیز رمز عبور قرار دهید.

مورد بعدی که در این برنامه در اختیار کاربران قرار گرفته، حالت کیف خصوصی برای عکس و فیلم‌ها است؛ به این معنا که می‌توانید عکس‌ها و ویدئوهای شخصی خود را در گالری داخلی این اپلیکیشن وارد کنید تا به‌طور کل از فایل منیجر و گالری‌های نصب‌شده در گوشی پنهان شوند، به‌طوری‌که گویی وجود خارجی ندارند.

البته نکته‌ی بسیار مهمی که در رابطه با این ابزار وجود دارد این است که عکس‌ها و ویدئوهای انتخاب‌شده توسط این برنامه کدگذاری می‌شوند و اگر قبل از پاک کردن برنامه، آن‌ها را از گالری داخلی این برنامه خارج نکنید متأسفانه فایل‌هایتان را برای همیشه از دست خواهید داد.

برای استفاده از این ویژگی باید بعد از ورود به برنامه به بخش Photo & Video Valut مراجعه کنید و با انتخاب آیکون "+" به انتخاب عکس‌ها و ویدئوهای موجود در گوشی خود اقدام کنید. بعد از این کار، بنا بر تعداد فایل‌های انتخابی و حجم کلی آن‌ها، باید مدت زمانی منتظر بمانید تا فایل‌ها به بانک اطلاعاتی این برنامه منتقل شوند. بعدازاین کار می‌توانید با خیال راحت گوشی خود را برای مشاهده‌ی عکس‌ها و ویدئوهای سرگرم‌کننده به دوستان و آشنایان خود بدهید؛ بدون آنکه نگران دیده شدن عکس یا ویدئو‌های شخصی خود باشید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.