دنیای فناوری

نگاهی به معماری باغ تکنولوژیک Garden By The Bay سنگاپور + ویدئو

1,081

garden-by-the-bay-6

پارک Garden By the Bay که یک باغ تکنولوژی یک میلیارد دلاری در سنگاپور است، یکی از رویایی ترین پارک های دنیاست. در این پارک جذابیت های بسیار زیادی وجود دارد که دو تای آن از بقیه جذاب تر هستند، مجموعه ای از درختان عظیم فرازمینی و جنگل های ابری که یک گلخانه بزرگ شیشه ای است و در داخل آن آب و هوای کوهستانی ایجاد شده است. در داخل این گلخانه شگرف می توانید بزرگترین آبشار زیر سقف دنیا را ببینید.

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

 در گوشه گوشه خلیج مارینا در سنگاپور می توانید مناظر عجیب و شگفت انگیزی ببینید که این باغ تنها جزئی از آن ها است. این باغ جادویی در سال ۲۰۱۲ و در پشت هتل مارینا بی ساخته شده است.

garden-by-the-bay-11

باغ یک میلیارد دلاری از کارهای هنری و خلاقانه که از طبیعت به زیبایی الهام گرفته است. همان لحظه که وارد این باغ می شوید، این حس به شما کاملا دست می دهد که وارد یک دنیای فرازمینی شده اید. به طور قطع اصلی ترین جذابیت این پارک درخت های ۲۰ تا ۵۰ متری آن است. هر کدام از این درختان برای خودش باغی عمودی است که ساختارشان با سرخس ها، نیلوفر ها، مو و گیاهان رونده دیگر پوشیده شده است. هر کدام از این درخت ها با استفاده از سلول های کلورفیل مشابه درختان واقعی عمل فتوسنتز را انجام میدهند که این عمل انرژی مورد نیاز پارک را تامین می کند.

Gardens-by-the-Bay-03

همچنین آب باران را جمع آوری و با استفاده از کانال هایی به تمام پارک می فرستند، از تعدادی از این درخت ها به عنوان خروجی دود بویلر های بایومس که در زیر زمین واقع شده اند، استفاده می شود. بازدید کنندگان می توانند با استفاده از آسانسور به پل معلقی که بین دو درخت که از بزرگترین درختان پارک است، قرار گرفته اند بروند و از آنجا از منظره زیبای پارک لذت ببرند.

gardens-by-the-bay-04

جنگل ابری شامل دو گنبد یا گلخانه زیستی است که شرایط آب و هوای قابل کنترلی دارد، گنبد گلها دمایی بین ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتی گراد را داراست و محل نگه داری گیاهان استرالیایی، مدیترانه ای، آمریکای جنوبی و جنوب آفریقا است.

gardens-by-the-bay-06 gardens-by-the-bay-05
garden-city-by-nicky-bay (1) gardens-by-the-bay-07
Supertree_Grove_Gardens_by_the_Bay_Singapore_-_20120630-04 gardens-by-the-bay-01
gardens-by-the-bay-08 gardens-by-the-bay-02

در داخل جنگل ابری یک کوه دست ساز قرار گرفته است که می توانید تجربه کوه های استوایی را داشته باشید! زمانی که وارد آن می شوید هوایی خنک و دلپذیر شما را سر حال می آورد و بعد از آن اولین چیزی که نظرتون را جلب می کند، بزرگترین آبشار مسقف دنیا با ارتفاع ۳۵ متر خواهد بود! شما می توانید تنها با پرداخت ۲۲ دلار از بازدید این باغ فوق تماشایی و مدرن لذت ببرید. برای تماشایی ویدئو این باغ به این لینــــــــــــــــک مراجعه کنید 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.