دنیای فناوری

آموزش چک کردن سریال نامبر آیفون اپل ؛ از کجا بفهمیم گوشی اکتیو شده یا نه ؟

2,612

 

چک کردن سریال گوشی آیفون و تشخیص نو و کارکرده بودن ایفون ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که شماره سریال گوشی اپل در چه مواردی مورد استفاده قرار میگیرد : 

قیمت لپ تاپ ایسوس آموزش برنامه نویسی قیمت گلکسی نوت ۸

۱ – اطمینان از اورجینال بودن گوشی آیفون

۲ – مطابقت سریال آیفون شما با جعبه گوشی ( مخصوصا زمانی که آیفون دست دوم میخرید و میخواهید اطمینان حاصل کنید که گوشی شما سرقتی نمی باشد .)

۳ – زمان دقیق روشن شدن آیفون اپل ( وقتی که یک دستگاه آیفون آکبند خریداری میکنید باید از این مورد اطمینان حاصل کنید که گوشی قبلا روشن نشده است )

۴ – زمان باقی مانده از گارانتی بین المللی گوشی آیفون اپل

آموزش چک کردن سریال آیفون اپل

مسیر زیر را برای دیدن شماره سریال پیش بگیرید . 

Setting >> General >> About >> Serial Number

image1پس از مشاهده سریال نامبر آیفون خود بایستی به آدرس  https://checkcoverage.apple.com  که متعلق به خود کمپانی اپل می باشد و اطلاعات دریافتی از آن معتبر بوده و قابل استناد است مراجعه فرمایید .

>>آموزش جامع حذف جیلبریک آیفون و آیپد

توجه : سایتهای دیگری نیز این خدمات و اطلاعات را در اختیار شما می گذارند اما وبسایت اصلی اپل که در بالا معرفی گردید معتبرترین مرجع برای این مطلب می باشد .

پس از وارد کردن سریال گوشی اطلاعاتی مانند شکل زیر در اختیار شما قرار میگیرد که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت : 

3333در اولین نگاه متوجه میشوید که مدل گوشی چیست . همانطور که در عکس میبینید شماره سریال متعلق به دستگاه آیفون ۴ اس میباشد . 

۱ – Valid Purchase Date :
این گزینه چنانچه سبز باشد به این معنی است که این گوشی همچنان توسط شرکت اپل حمایت میشود و چنانچه گوشی شما گم شده باشد , همچنان میتوانید توسط استفاده از Find My iPhone آن را بیابید .

۲ – Telephone Technical Support :‌
خدمات تلفنی ۹۰ روز میباشد .

۳ – Repairs and Service Coverage :
خدمات و گارانتی شرکت اپل برای تمامی محصولات ۳۶۴ روز میباشد . این ۳۶۴ روز از روزی شروع میشود که گوشی شروع به کار کرده باشد . برای مثال اگر جلوی Repair and Coverage نوشته باشد ۲۲٫January.2017 : این بدان معناست که این گوشی در تاریخ ۲۳٫Janury.2016 روشن و فعال شده است . اگر گوشی تا به حال روشن نشده باشد عبارت Please Active Yout Product بر روی صفحه خواهد آمد . 

با توجه به اینکه تماس و کامنت زیادی مبنی بر عدم تطابق زمان خرید و زمان گارانتی داشتیم بر آن شدم تا این پست را آپدیت کنم و یک نکته مهم را اشاره کنم 

>>چطور از هات اسپات گوشی آیفون برای اشتراک گذاری اینترنت با PC و MAC بهره ببریم ؟

لطفا تمامی کاربران برای اطمینان ۱۰۰% از اینکه قبلا گوشی روشن نشده است : 

ابتدا و قبل از اینکه اقدام به باز کردن پلمپ گوشی و یا روشن کردن آن شوید ، حتما شماره سریال گوشی را در سایت بالا بزنید و چک کنید که نوشته باشد : لطفا گوشی را اکتیو کنید . 

پس از اینکه گوشی را روشن کردید ، تجربه نشان میدهد که ممکن است تاریخ روشن شدن را تا چندیدن ماه اختلاف نشان دهد . 
بنابراین حتما قبل از روشن کردن گوشی ، شماره سریال را چک کنید . 

به تصویر زیر دقت کنید :

44444

منبع : َapple

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.