دنیای فناوری

آیا اپل واچ با ساعت های لوکس میکانیکی می خواهد رقابت کند ؟

255

 

مدتی است که اپل واچ از راه رسیده و از دیروز نیز رسما راهی فروشگاه‌های فیزیکی اپل شده است. پس حالا وقت آن است که بیشتر و بیشتر با افکار تولیدکنندگان این ساعت آشنا شویم.  

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

این ساعت را سوگلی «جانی آیو» (J. Ive) طراح ارشد اپل می‌نامند. چه زمانی که اولین بحث‌ها پیرامون آن در اپل آغاز شد و چه طراحی این ساعت به طور کامل متعلق به آیو است. پس احتمالا کسی بهتر از وی برای تشریح این ساعت پیدا نخواهیم کرد. 

اگرچه عده‌ای آیفون و آیپد را به طعنه در زمره دستگاه‌های لوکس می‌دانند، اما اپل واچ ورودی رسمی اپل به دنیای کالاهای لوکس بود. اپل واچ ساعتی است گران‌قیمت با عملکردهای بسیار متفاوت که از ۴۹ دلار آغاز می‌شود و در مدل طلایی به ۱۷ هزار دلار می‌رسد. 

10-apple-watch.w529.h352.2x

در کنفرانس Conde Nast International که اخیرا در فلورانس ایتالیا برگزار شد، جانی آیو و «مارک نیوسان» (M. Newsan) طراحان اپل نیز شرکت کردند و به سؤالات پاسخ دادند. یکی از پرسش‌های مهمی که در این کنفرانس مطرح شد، این بود که آیا اپل با تولید اپل واچ قصد دارد با ساعت‌های لوکس و مکانیکی بازار رقابت کند؟ 

>>اندازه اپل واچ چقدر می باشد ؟

آیو در پاسخ این هدف را رد می‌کند و می‌گوید: "طراحی اپل واچ به این خاطر نبود که فکر می‌کردیم می‌توانیم ساعت بهتری طراحی کنیم یا می‌خواهیم با ساعت سازان کنونی بازار رقابت کنیم. طراحی اپل واچ به این خاطر بود که مچ دست محل فوق العاده ای برای قراردادن تکنولوژی در آن است. بنابراین انگیزه ما از تولید آن کاملا متفاوت با انگیزه ای بود که برای طراحی آیفون داشتیم." 

این جواب شاید قصد واقعی آیو از طراحی اپل واچ باشد، اما به نظر می‌رسد که تیم بازاریابی و فروش اپل چنین هدفی را دنبال نمی‌کند. اپل به هنگام معرفی این ساعت در پاریس یک فروشگاه کالای لوکس را برای فروش اپل واچ انتخاب کرد و حتی فروش آن در برخی شهرها ابتدا به شکل اختصاصی از طریق فروشگاه‌های کالای لوکس امکان پذیر بود. 

12627-6688-suzy-conference-vogue-2-22apr15-pr_b-l

دیگر پرسش مهمی که در این کنفرانس مطرح شد، در مورد عمر اپل واچ بود؛ اینکه عمر ساعت‌های مکانیکی با ساعت اپل قابل مقایسه نیست. جانی آیو نظر خود در مورد این ایراد را به شکل غیرمستقیم مطرح کرد. وی اعتقاد دارد که این مقایسه ای غلط است و می‌گوید: "من نمی‌دانم چگونه می‌توان ساعت‌های مکانیکی فوق العاده ای که داریم را با محصولی که دارای عملکردها و توانایی‌های بسیار بیشتر و جامعی است و قابلیت رشد و تغییر تصورات ما را دارد، مقایسه کنیم." 

>> بزودی ساعت هوشمند شیائومی، اپل واچ را به سخره خواهد گرفت

جانی آیو تلاش دارد که تا حد ممکن از مقایسه اپل واچ با ساعت‌های مکانیکی و لوکس بازار جلوگیری کند. با این حال در مقام مقایسه، تنها و تنها بر جنبه زیباشناسانه ساعت‌های لوکس و مکانیکی تاکید دارد.

منبع : mashabel

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.