دنیای فناوری

هزینه سفر به مریخ با ایده جدید ریاضیدانان کم تر خواهد شد

610

mars-one

ایده جدید تعدادی از ریاضیدان ها برای سفر به مریخ می‌تواند زمانی نامحدود برای پرتاب فضاپیما و هزینه بسیار کمتر سوخت را در پی داشته باشد. ​سفر به مریخ هیچ‌وقت ارزان نخواهد شد، اما تعدادی از ریاضیدان ‌ها راهی را پیدا کرده‌اند که می‌تواند بخش اعظمی از هزینه‌های این سفر را کاهش دهد. 

با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

به اعتقاد این ریاضیدان ها، به جای سفر مستقیم به مریخ به هنگام نزدیک‌ترین فاصله آن به زمین (که تنها هر ۲۶ ماه یک بار رخ می‌دهد) فضاپیما می‌تواند در مسیر حرکت مریخ به آن ملحق شود. این استراتژی Ballistic Capture نام دارد و پیشنهاد پرتاب فضاپیما به یک مسیر مشابه با چرخش مریخ اما با حرکتی آهسته‌تر از حرکت مریخ را می‌دهد. 

>>ناسا با موفقیت فضاپیمای اوریون را به آسمان فرستاد و یک گام انسان را برای پا گذاشتن در مریخ نزدیک تر کرد

در نهایت مریخ که سرعت سریع‌تری خواهد داشت به فضاپیما خواهد رسید. بنابراین بخش اعظم سوخت‌هایی که برای سفر به مریخ باید مورد استفاده قرار گیرد، از پروژه حذف می‌شود. در این حالت نیاز به حمل سوخت نیست و در نتیجه فضاپیمایی کوچک‌تر و سبک‌تر را خواهیم داشت. اما این پیشنهاد یک مشکل را نیز به همراه خود دارد. سفر از چنین مسیری بسیار طولانی‌تر از سفر در حالت معمول خواهد بود. 

>>مریخ نور کنجکاوی ناسا مواد فعال و ارگانیک را در سطح مریخ کشف کرد

سفرهای معمولی به مریخ حدود ۶ ماه به طول می‌انجامد، اما سفر با استفاده از راه جدید چند ماه دیگر را نیز به آن اضافه می‌کند. چنین راهی شاید برای ارسال کاوشگران روباتیکی به مریخ مناسب باشد، اما به نظر برای سفر انسان چندان مناسب نیست.

منبع : gizmod

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.