دنیای فناوری

Nice Architects از یک خانه سیار که انرژی مورد نیازش را از باد و خورشید تامین می کند رونمایی کرد

450

 

روز به روز به تعداد افراد علاقه‌مند به سفر افزوده می‌شود. ولی سختی‌های اسکان باعث شده تا برخی از مکان‌های تفریحی و سیاحتی از لیست علاقه‌مندان خط بخورد. برای حل این مشکل، شرکتی واقع در کشور اسلواکی ایده‌ای آینده‌نگر را تبدیل به واقعیت کرده ‌و نام «اکوکپسول» را ‌برای‌اش انتخاب کرده است. 
این خانه که توسط طراحان گروه معماری Nice Architects طراحی شده، انرژی مورد نیازش را از باد و خورشید تامین می‌کند و آب باران و شبنم را تصفیه و جمع‌آوری می‌کند. طول این کپسول حدود ۴٫۵ متر، عرض آن ۲٫۴ متر و ارتفاع‌اش ۲٫۵ متر است. طراحان این کپسول، در فضای داخلی آن تختی تاشو، یک میز و دو صندلی، آشپزخانه‌ای کوچک و حمام و دستشویی قرار داده‌اند. البته در کنار همه‌ی این‌ها مقداری فضای ذخیره‌سازی و چند پنجره هم وجود دارد. 
3045565_Tinhte-eco-capsule-1
سقف این کپسول از سلول‌های خورشیدی پوشیده شده است. هم‌چنین، ستونی جمع‌شدنی هم بر روی این کپسول وجود دارد که توربین ۷۵۰ واتی بادی کپسول روی آن نصب می‌شود. هر دو مولد برقی که در این‌جا به آن‌ها اشاره شد، باتری‌ای قابل حمل را شارژ می‌کنند. بنابراین فرقی نمی‌کند که کاربر در هوایی صاف و آرام باشد یا ابری و طوفانی؛ در هرصورت باتری شارژ خواهد شد. طراحان Nice Architects  گفته‌اند مولد‌های برق این کپسول باید بتوانند انرژی مورد نیاز کسانی که خارج از شبکه‌ی توزیع برق ساکن شده‌اند را به مدت یک سال تامین کنند.
در ماه آینده، اولین اکوکپسول در فستیوال Pioneers که در وین برگزار خواهد شد، به نمایش درخواهد آمد. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده این محصول برای تحویل در سال ۲۰۱۶ پیش فروش خواهد شد؛ البته هنوز قیمت آن مشخص نشده است.
منبع : Phonearena
با استخراج بیت کوین ، پولدار شو!! آموزش برنامه نویسی Galaxy J8 2018

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.